Facebook pro Android: první obrázky

Že se Facebook aplikace objeví oproti očekávání i na Androidu již před časem prosáklo. Na světě jsou nyní i první obrázky chystané aplikace.

O chystané Facebook aplikaci pro Android jsme již psali, proto je ve stručnosti: oproti očekávání se nakonec Facebook a Google dohodli na tvorbě oficiální aplikace pro Google Android platformu. Na iPhonu je Facebook aplikace již jeden rok a je extrémně populární, totéž lze očekávat také na telefonech se systémem Android.

Na iPhonu má Facebook denně přibližně 4 milióny aktivních uživatelů a měsíčně téměř 12 miliónů aktivních uživatelů. Ještě populárnější je pak aplikace pro Blackberry, kde si denně Facebook aplikaci spustí zhruba 4,5 miliónu uživatelů. Celkově si na mobilních aplikacích měsíčně spustí Facebook 30 miliónů lidí – vzhledem k celkovému počtu uživatelů služby, který činí 250 miliónů, lze očekávat další masivní růst uživatelů mobilních aplikací.

Android by měl v příštích měsících plnit roli hlavního tahouna v počtu nových uživatelů. V následujícím půlroku se má objevit mnoho nových přístrojů na této platformě a spolu s tím samozřejmě poroste i počet uživatelů aplikací. Ačkoliv je mezi Facebookem a Googlem znatelné napětí, obě společnosti si uvědomují výhody, které pro ně z oficiální Facebook aplikace plynou.

Máte už mobil s Android OS? Plánujete jeho koupi do budoucna? A především – používáte Facebook už i na mobilních zařízeních?

Facebook na Androidu

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Co Čechy zajímalo minulý týden? Bojí se rakoviny plic, připomněli si polsko-ruský masakr a zajímali se o Pavlínu Senič

Minulý týden se nesl hlavně ve znamení negativních věcí, např. takový 5. březen - den, kdy byl schválen masakr v Katyni. Neméně hrozným faktem je, že mnoho domů stále obsahuje radioaktivní radon, který přináší mnoho problémů. O to všechno a i jiné věci se Češi v minulém týdnu na internetu zajímali.
Přečtěte si více

Videa z La Degustation Online na téma mobilních zařízení

Druhé setkání nad jídlem, internetem a marketingem ze série La Degustation Online dostalo podtitul Z počítačů do mobilů a zase zpět, aneb má vám agentura dodat aplikaci, nebo web? Organizátoři se zaměřili na výhody a nevýhody různých přístupů k tvorbě obsahu pro mobilní zařízení a záznam celého večera si nyní můžete pustit také ve formě videa.