Facebook najal vlastního policistu, bude bránit záškoláctví

Sousedství v místě nového kampusu Facebooku v Menlo Park není zcela bezpečné. Městečko Belle Haven je totiž na místní poměry boháčů z Valley výrazně nízkopříjmové, s čímž souvisí i vyšší kriminalita.

Snad i proto se Facebook rozhodl, že ve svém sousedství zajistí pořádek. Úterní hlasování městské rady Menlo Park návrh společnosti jednomyslně přijalo, a tak okolí nejnovější infrastruktury největší sociální sítě bude hlídat jí samou najatý policista. Za jeho „provoz“ se Facebook zavázal městu platit 200 tisíc dolarů ročně po dobu tří let. Součástí dohody je možnost Facebooku, ale nikoliv povinnost, aby provoz policisty prodloužil o další dva roky.

Policista je určen především pro Belle Haven a okolí, nebude hlídat přímo kampus Facebooku. Pro ten má firma svou vlastní soukromou agenturu, která zde zajišťuje vše potřebné. O tom, že v místě je třeba nový strážník, mluvila lokální policie již od minulého roku. Sami jej ale neměli z čeho financovat.

První „policista Facebooku“ tak je spíš výrazem snahy sociální sítě pomoci veřejnosti ve svém okolí. Mezi hlavní úkoly nového strážníka bude patřit zabránění záškoláctví, které je důvodem pro řadu lokálních problémů. Za tímto účelem bude spolupracovat s místními školami.