Facebook má prý zálusk na výrobce solárních satelitů TitanAerospace

Před čtrnácti dny utratili 19 miliard dolarů. Před týdnem říkal Mark Zuckerberg v Barceloně, že si dá chvilku nákupní pauzu. Dlouho nevydržela.

Zuckerberg je hlavním tahounem projektu Internet.org a podle informací Techcrunche by nákup Titan Aerospace mohl zapadnout do plánu celé iniciativy.

Facebook by satelity rád využil pro pokrytí internetem oblasti, kam se celosvětová síť ještě nedostala. Jde především o Afriku. Modely od Titan Aerospace totiž umí létat na orbitě bez přistání až pět let. Za firmu by měl Facebook zaplatit podle odhadů 60 milionů dolarů.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Inspirace dne: 100+ nejlepších slidů z Cannes Lions 2013

Reklamní přehlídka v Cannes opět viděla nejen spoustu videí, spotů, bannerů a webů, ale také nespočet zajímavých prezentací s cennými postřehy a fakty. Výběr toho nejzajímavějšího zachytil z různých úhlů pohledu Jesse Desjardins ve svém již tradičním souhrnu, který určitě stojí za prolétnutí.
Přečtěte si více

TOP virály týdne: Jiný svět

Největší virál ze všech nás teprve čeká, ale abychom to neděle vydrželi, máme tady alespoň několik emotivních předkrmů. Obzory si můžete rozšířit nejen o svět nad hranicemi oblohy, ale také o perspektivu života ve třetím světě nebo o silný pohled do světa otce, jehož dcera si za manžela bere... manželku.