Facebook Credits budou od 1. července povinné

Facebook se konečně odhodlal k dlouho očekávanému kroku a od letošního července získá absolutní kontrolu nad lukrativním trhem s virtuálním zbožím ve své síti.

Virtuální měna Facebook Credits právě opustila fázi beta a je nyní volně dostupná všem herním vývojářům. Spolu s touto událostí Facebook oznámil, že provozovatelé sociálních her mají čas do konce června, aby z Credits udělali jediný způsob nákupu virtuálního zboží ve svých titulech. Všichni hráči na Facebooku tak budou své peníze měnit výhradně za tuto měnu. Sociální síť přitom inkasuje plných 30 procent z ceny, jde tak v podstatě o jakousi novou daň za to, že mohou vývojáři virtuální zboží na největší sociální síti prodávat.

Už betatestu se nicméně zúčastnilo asi 150 malých i velkých vývojářů včetně Zyngy a 350 aplikací, i když je stále i dost těch, kdo využívají jiné možnosti a poplatek 30 procent tak neodvádějí. Credits každopádně nyní slouží k nákupu asi 70 procent veškerého virtuálního zboží. Hlavním argumentem Facebooku je, že jednotná měna zjednoduší celý systém pro uživatele a ve výsledku může vývojářům přinést více hráčů.

Facebook chce prý také usilovat o to, aby jeho kredity byly nejen jedinou platební metodou, ale také vnitřní herní měnou. Například v rámci superúspěšné CityVille totiž hráči sice nakoupí s pomocí facebookové měny, za ní ale dál získávají konečnou interní měnu. Zde už však Facebook nepůjde cestou direktivního nařízení a chce vývojáře ke změně motivovat různými výhodami. Ostatně vývojáři své vnitřní měny s oblibou používají v rámci různých motivačních programů a další omezení by asi přenesli přes srdce jen těžko.

Via VB, TC

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jak může také vypadat efektivní využití datových center v byznysu

Gartner označil ve své nedávné zprávě několik hlavních trendů, které by měli sledovat všichni odborníci odpovědní za provoz datových center. Kromě využití energeticky efektivnějších technologií jde i o nasazení automatizovaných softwarových nástrojů pro snazší správu všech systémů datových center nebo o konsolidaci subsystémů i celých datových center.