Dosáhne Facebook na miliardu uživatelů už v srpnu?

S odvážnou předpovědí přišla digitální marketingová společnost iCrossing. Podle ní Facebook díky přílivu lidí z dosud nevytěžených zemí dosáhne na miliardu uživatelů po polovině letošního roku.

Metu 800 milionů uživatelů Facebook překonal v posledních měsících roku 2011, přesto mu společnost iCrossing předpovídá, že miliarda přijde již v srpnu. O další růst se nicméně postarají zcela jiné státy, než které se o úspěch Facebooku zasazovaly doteď. Budoucnost iCrossing vidí v rozsáhlých trzích jakými jsou například Indie a Brazílie. Zde Facebook sice dosahuje v posledním roce rychlého růstu, počet obyvatel těchto států s profilem na největší sociální síti je ale pořád hluboce pod průměrem západního světa.

Zatímco Brazílie je s 30 miliony registrovaných na 16 procentech, v Indii činí 36 milionů uživatelů Facebooku jen lehce přes 3 procenta populace (SocialBakers mluví o 3,5 procenta populace v Indii a 17,5 v Brazílii). Všeobecně se za strop možností Facebooku považuje zhruba 30 až 50 procent populace. Podle iCrossing má v USA profil 49 procent lidí a ve Velké Británii 46 procent, Socialbakers aktuálně ukazují u Spojených států penetraci 50,7 procenta a u Spojeného království 38 procent. Ke svému odhadu iCrossing připojilo i graf s extrapolací dosavadního vývoje:

Facebook na cestě k 1 miliardě uživatelů, dle iCrossing

Přestože nepochybujeme o tom, že Facebook miliardy uživatelů časem dosáhne, klonili bychom se k názoru, že mu to bude přeci jen trvat o něco déle. Indie i Brazílie rostly za poslední půlrok o trochu více než o 10 milionů uživatelů a pokud by se do srpna měl počet uživatelů zvýšit o 200 milionů, musely by se na tom právě obě výše zmíněné země podílet mnohem významněji. Kromě USA a Mexika totiž ani mezi těmi největšími rychlíky ze zbytku světa není nikdo, kdo by rostl rychleji než o 1-2 miliony každý půlrok. Sázíme proto, že miliarda padne až v roce 2013.

Via iC

Total
0
Shares
Další články