Dokonáno. MySpace je prodán za 35 milionů dolarů

Za necelou jednu sedmnáctinu původních 580 milionů dolarů, za které News Corp. kupoval MySpace v červenci 2005, byla sociální síť nyní, o šest let později, definitivně prodána společnosti Specific Media.

O neúspěchu MySpace toho bylo napsáno už možná víc, než o jeho někdejších úspěších – ostatně v článku MySpace, cesta tam a zase zpátky jsme se mu podrobně věnovali na začátku letošního roku i my. Od té doby se situace nijak zásadně nezměnila a nyní dospělo jedno z největších internetových zklamání posledních let do nové fáze. Firmy se ujme společnost Specific Media za 35 milionů dolarů. Podle serveru All Things D bude dohoda definitivně uzavřena právě dnes, ještě ale není podepsána.

Původně přitom News Corp. doufal v zisk až 100 milionů dolarů, ale přestože zájemců byla celá řada, takovou sumu zjevně žádný z nich zaplatit nehodlal. O společnost se ucházela například dvojice jejích zakladatelů, Chris DeWolfe a Tom Anderson, nebo skupina investorů zahrnující také mediálně známého šéfa Activisionu Bobbyho Koticka.

Hodnota MySpace v minulosti atakovala dokonce hranici jedné miliardy dolarů, na výsluní ale sociální síť vydržela jen několik let. News Corp. by si měl ve společnosti udržet podíl 5 až 10 procent, MySpace ale zřejmě čeká výměna vedení a další tvrdé škrty, které by mohly postihnout až polovinu ze současných 400 zaměstnanců.

MySpace již vydal stručnou tiskovou zprávu a server TechCrunch zveřejnil dopis šéfa sociální sítě Mika Jonese adresovaný zaměstnancům firmy. Specific Media se zase blíže věnuje Wall Street Journal.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

5 fascinujících podob 3D tisku

Konference bez 3D tiskáren jsou beznadějně out a ani databáze tisknutelných vibrátorů už dnes nikoho nepřekvapí. Ale stejně jako třeba architektonická studia tiskla své 3D modely dlouho před tím, než tiskárny věcí ohromily veřejnost a zaplavily ji lacinými prstýnky, jsou i nyní nejrůznější odvětví zase o krok dál - od medicíny, přes kosmonautiku až po stavitelství.