Do kamenných obchodů míří nový platební systém pro mobily. Od Googlu

Prohlížeč Chrome se dočkal rozšíření o službu, která prodejcům umožní přijímat mobilní platby od uživatelů Androidu. Začíná být jasné, že to Google s expanzí do oblasti platebních systémů opravdu myslí smrtelně vážně.

Nemusí to trvat už tak dlouho, kdy se na vašem oblíbeném obchodě kromě nálepky Visa či Mastercard objeví také logo Googlu. Respektive služby Google Checkout, novinky uvedené do provozu v minulém týdnu, která umožňuje platby „v pohybu“.

K tomu, aby nakupující mohl provést platbu s pomocí řešení od Googlu, potřebuje pouze dvě věci – aktivní Google Checkout účet a Android. Obchodníkovi pak stačí zřídit si účet pro prodejce a nainstalovat do počítače v prodejně Chrome s rozšířením pro platbu Androidem (Android Payment Chrome Extension).

Samotný prodej pak probíhá následovně: prodejce ve svém počítači vytvoří nákupní košík, kam vloží zboží, které si zákazník v prodejně vybral. Rozšířený Google Chrome pak vytvoří QR kód, jenž si uživatel Androidu naskenuje do svého telefonu a ten jej přesměruje na stránku Google Checkout, kde může dojít k dokončení transakce. Hlavní výhodou tohoto přístupu je, že nedochází k manipulaci s platební kartou jako v případě dominantní služby Square, čímž se značně eliminují obavy z bezpečnostních mezer. Na druhou stranu, celý proces působí poněkud zdlouhavým dojmem.

Teprve nedávno na veřejnost prosákly také zprávy o dalších obdobných aktivitách Googlu, tentokrát v oblasti zpoplatnění obsahu online médií.

Via RWW, VB

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

BitCoinová mánie pokračuje, přes noc cena vyrostla o polovinu

Jestli se ještě včera nevěřícně jásalo po symbolickém překonání hodnoty 100 dolarů za jeden BitCoin, dnešní ranní pohled na rekordních 147 dolarů byl úplně z jiného světa. Později se sice cena propadla, teď už ale zase vesele stoupá vzhůru k novým rekordům. Realtime graf vývoje hodnoty BitCoinů je zkrátka naší dnešní nejoblíbenější atrakcí, od které nedokážeme odlepit oči.