Do jihovýchodní Asie chce expandovat pět českých startupů. Pomáhá jim CzechInvest

Pro pětici českých startupů, která by se ráda etablovala na asijském trhu, začal velmi důležitý týden. Týdenní program plný mentoringu, setkání s potenciálními zákazníky či partnery a networkingu jim v Singapuru zajistila agentura CzechInvest prostřednictvím projektu CzechMatch. Každý startup díky této podpoře ušetří až 100 tisíc korun a může získat cenné kontakty.

Startupy CheckTerra, Funtasy Sport, Hybrid Company, OneProve a Retailys.com se pokusí se svými produkty a službami zaujmout v centru jihovýchodní Asie. Na CzechMatch Demo Eventu v JTC Launchpad se ukáží celé startupovém komunitě a investorům 22. června.

„Jedná se o naši první akci tohoto druhu. Věříme ale, že na ní naše startupy získají maximum zkušeností a kontaktů pro úspěšnou expanzi na trhy jihovýchodní Asie,“ říká Markéta Havlová, ředitelka Odboru startupů agentury CzechInvest. „Plánujeme i další. Na podzim chceme vzít české startupy za investory do San Franciska, New Yorku a Londýna. Přihlášky přijímáme do 24. července. Do Singapuru se příští rok určitě chceme také vrátit,“ dodává.

V JTC Lauchpad, kde se české startupy v Singapuru představí, sídlí přes 30 byznys inkubátorů ve kterých své podnikání startuje na 750 startupů z celého světa. Pro pětici českých startupů to tak představuje velkou příležitost. Možnost navázat kontakty navíc mohou i během setkání na Honorárním konzulátu České republiky v Singapuru.

Startupy, které účastní CzechMatch Demo Event v Singapuru:

  • CheckTerra pomáhá rychle a jednoduše zdokumentovat stav či budování technické infrastruktury (stavby, výkopy, průzkumy terénu). Tam, kde byl dříve nutný geodet, dnes stačí jen fotoaparát. Získaná data společnost zpracuje do výstupů podle přání zákazníků.
  • Funtasy Sport přináší originální online platformu pro hraní tzv. fantasy sport her, kde hráči sestavují virtuální týmy skutečných hráčů profesionálních sportů a jsou hodnoceni pomocí skutečných výsledků aktuálních sportovních událostí.
  • Nezávislá technologicko-marketingová společnost Hybrid Company na základě technologie HbbTV propojuje internet a televizi a nabízí vlastní online řešení k cílenému zobrazení reklamy pro příjemce televizního vysílání.
  • OneProve využívá technologii umělé inteligence k rozpoznání originálních předmětů a padělků za pomocí fotografií z běžných smartphonů. Technologie je založena na rozpoznávání materiálů a dá se plně přizpůsobit specifickým požadavkům různých klientů.
  • Retailys.com, který již absolvoval v Singapuru tříměsíční pobyt v rámci jiného projektu agentury CzechInvest, pomáhá se správou neomezeného množství e-shopů v různých jazycích, měnách, které zároveň splňují lokální specifika daných trhů. Systém také umožňuje prodávat zboží na největších globálních tržištích, jako je např. Amazon či eBay, a automatizovaně spravovat sociální sítě a ostatní marketingové aktivity.

Diskuze k článku