Do Evropy míří obří kampaň na Bing

Microsoft ve Velké Británii spouští první fázi evropské kampaně na podporu vyhledávače Bing, před jejímž rozsahem se má třást i nedostižný Google. Náklady jsou přinejmenším v desítkách milionů dolarů, ne-li ještě vyšší, a hlavním médiem se netradičně stane televize.

Když moloch jako Microsoft někoho označí za Goliáše a sám se pasuje do role Davida, je to téměř absurdní. Jenže přesně tímto přirovnáním firma popisuje nelítostný (a zatím dost marný) souboj mezi svým Bingem a jeho úhlavním nepřítelem Googlem. A právě teď má v duelu nastat klíčový moment. Aneb, jak prohlásil sám Microsoft: „Tohle je velká chvíle. Vyndáváme svůj prak a jdeme na Goliáše.“

Goliáš… a ještě jeden Goliáš

Neuvěřitelné dvě miliardy dolarů ročně utopí Microsoft ve své online divizi, které vévodí především ztrátový projekt vyhledávače Bing. Ten sice sklízí drobné úspěchy, monstróznímu objemu investic to však neodpovídá ani zdaleka. I takhle velká firma má pokud jde o ztráty svoje meze a nyní se proto rozhodla k útoku ztečí. Podíl Googlu na trhu hodlá rozmetat, nebo alespoň nahlodat, masivní kampaní napříč všemi druhy médií včetně televize. Dost možná tou největší, jakou internet zažil. Aby ne, za ty peníze…

Po vzhledové stránce se Microsoft snaží až fanaticky minimalistický Google přebít příjemným vizuálním zpracováním, zatímco po stránce obsahu volí přístup přesně opačný. Cílí totiž na uživatelskou zahlcenost nesmyslnými informacemi, které jsou výsledkem mnoha hledání, a svůj vyhledávač prezentuje jako chytřejší alternativu. Televizní spoty poběží na největších televizích po celé tři měsíce za současného doprovodu dalších digitálních kampaní.

„Lidé jsou zastrašení internetem a tím, co se objevuje při vyhledávání. Také žijeme ve světě, kde lidé zapomněli, že existuje i alternativní vyhledávací systém,“ shrnul viceprezident britského Microsoftu Ashley Highfield. Je asi v lidské povaze fandit slabšímu a většího si spojovat se zlem, takže alespoň v tomto případě přeci jen budeme Microsoftu tajně držet palce. Bez ohledu na četné hlasy, podle kterých to měl na internetu dávno zabalit a uznat porážku.

Via Guardian

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Současnost a budoucnost NFC v Česku. Oživí projekt mobilních peněženek?

Make life better. Další bezdrátová technologie se chystá vtrhnout do našich životů. NFC má ambice ulehčit (rozuměj změnit) nejen placení, ale třeba i pořádání koncertů nebo výstav. Samolepky s čipem jsou další vlaštovkou ze světa, ze kterého přilétly kdysi QR kódy. Na rozdíl od nich ale mají mnohostrannější využití. V Česku už běží první kampaně a pořádný balík v novince cítí i operátoři.