Dnešní doodle na Googlu vám odvypráví pohádku bratří Grimmů

Pohádku Červená karkulka určitě znáte. Nepochybujeme, že stejně jako my jste ji jako děti slýchali od babiček, dědečků i maminek mnohokrát a jistě jste ji milovali, stejně jako celé generace malých lidiček před vámi. Dnešní domovská stránka Googlu ji nabízí v trochu originální, ale o to hezčí formě. Alespoň pokud máte rádi interaktivní kreslenou animaci.

Pokud si chcete připomenout, jak Karkulka poznala, že babička má moc velké uši, moc velké oči, moc velké ruce a příliš velkou pusu, ale vlk ji přesto sežral a situaci musel zachránit až dřevorubec, neváhejte a navštivte dnes domovskou stránku největšího světového vyhledávače (a až odtud zmizí, tak galerii všech doodlů).

Bratří Grimmové byli slavní němečtí autoři a výzkumníci 19. století (narození v 18. století). Jejich nejznámějším počinem byl sběr německých pohádek a mytologie a jejich publikace v převyprávěné formě. Pokud přemýšlíte, jakou spojitost má s bratry Wilhelmem a Jacobem dnešní den, vězte, že jejich nejznámější pohádková sbírka „Kinder- und Hausmärchen“ slaví právě dnes výročí 200 let od svého vydání.