Dnešní doodle na Googlu vám odvypráví pohádku bratří Grimmů

Google nám vypráví řadu příběhů, především o reklamě a vyhledávání, kterým můžeme a nemusíme věřit. Dnešní příběh, který najdete na jeho domovské stránce, je ale jiný – a jako děti jsme mu věřili všichni. Jde o pohádku od bratří Grimmů a navíc v pěkné animované formě.

Pohádku Červená karkulka určitě znáte. Nepochybujeme, že stejně jako my jste ji jako děti slýchali od babiček, dědečků i maminek mnohokrát a jistě jste ji milovali, stejně jako celé generace malých lidiček před vámi. Dnešní domovská stránka Googlu ji nabízí v trochu originální, ale o to hezčí formě. Alespoň pokud máte rádi interaktivní kreslenou animaci.

Pokud si chcete připomenout, jak Karkulka poznala, že babička má moc velké uši, moc velké oči, moc velké ruce a příliš velkou pusu, ale vlk ji přesto sežral a situaci musel zachránit až dřevorubec, neváhejte a navštivte dnes domovskou stránku největšího světového vyhledávače (a až odtud zmizí, tak galerii všech doodlů).

Bratří Grimmové byli slavní němečtí autoři a výzkumníci 19. století (narození v 18. století). Jejich nejznámějším počinem byl sběr německých pohádek a mytologie a jejich publikace v převyprávěné formě. Pokud přemýšlíte, jakou spojitost má s bratry Wilhelmem a Jacobem dnešní den, vězte, že jejich nejznámější pohádková sbírka “Kinder- und Hausmärchen” slaví právě dnes výročí 200 let od svého vydání.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Šance týdne: Seznam otevírá pozici manažera RTB

Jestli poctivě sledujete trendy v online reklamě a nenechali jste si ujet vlak s nástupem Real Time Bidding, máte příležitost významně ovlivnit podobu českého reklamního trhu. Seznam.cz totiž hledá nového kolegu či kolegyni, který bude mít tuto dynamicky se vyvíjející oblast online reklamy na starosti.