Digital Chocolate spustí platformu pro virtuální zboží

Digital Chocolate (DChoc) je ve světě her pro nové platformy dobře zabydlenou firmou, která je aktivní již od doby prvních chytřejších mobilů. V oblasti her pro sociální sítě zatím takový úspěch nezaznamenala, to ale hodlá nyní změnit právě představením zmiňované nové platformy pro prodej virtuálního zboží.

Jak informoval blog Cabana Mobile, CEo DChoc Trip Hawkins se chystá příští týden během proslovu na Engage! Expo v Kalifornii představit systém, který dá virtuálnímu zboží novou váhu napříč různými hrami a platformami. Rozhodně jde o zajímavou možnost – firma vydává hry pro PC, herní konzole, sociální sítě a mobilní telefony včetně iPhonu. Zatím nikdo nesyndikuje prodej virtuálního zboží napříč platformami, vzhledem k velké provázanosti her se sociálními sítěmi.

DChoc se zjevně pokouší ukousnout kus koláče, který patří firmám jako Zynga. Jednou ze zajímavých možností nové platformy bude pravděpodobně její přístupnost pro ostatní vývojáře a distributory, to však musí Trip Hawkins ještě potvrdit, zatím jde o spekulace.

Co myslíte, má DChoc šanci se dostat trhu s virtuálním zbožím na kobylku, nebo přichází příliš pozdě?

via Cabana Mobile