Czechitas získali od Googlu grant 5,5 milionu, rozšíří se do dalších 4 měst

Nezisková organizace Czechitas získala přes 5,5 milionu korun od filantropické odnože společnosti Google – Google.org. Peníze má využít na rozvoj stávajících aktivit a na expanzi do regionů v rámci dlouhodobých rekvalifikačních kurzů datové analytiky a programování Digitální akademie.

„Obsazenost kurzů a úspěšnost absolventek Digitální akademie na trhu práce nám dokazuje, že jsme se před dvěma lety vydali správným směrem. Můžeme se pochlubit tím, že 70 procent studentek Digitální akademie si po absolvování tříměsíčního intenzivního kurzu najde novou práci v oboru IT,“ říká zakladatelka a CEO Czechitas Dita Přikrylová.

V rámci dalšího dvouletého grantu se budou rozvíjet hlavně regiony. Mimo již tradiční lokace kurzů Digitální akademie, kterými jsou Praha, Brno a Ostrava, tak dlouhodobé vzdělávací kurzy datové analytiky a programování zamíří i do nových měst. Podmínkou udělení několikamilionové podpory je uspořádání dlouhodobých kurzů také ve čtyřech nových městech – zatím jsou potvrzené České Budějovice a Zlín, další města jsou v tuto chvíli v jednání.

„Chceme naše kurzy zpřístupnit i ženám a dívkám z dalších velkých měst. Kromě už jistých Českých Budějovic a Zlína uvažujeme o Plzni, Liberci, Olomouci, Hradci Králové, Pardubicích, Mladé Boleslavi a Ústí nad Labem. Momentálně na stránkách Czechitas sbíráme zpětnou vazbu od lidí z Česka, tipy na partnery, kontakty a zájemce o kurz. Konečné rozhodnutí padne na začátku roku 2019,“ upřesňuje Přikrylová.

V následujících dvou letech Czechitas použijí finance na navýšení kapacity krátkodobých kurzů na 7 000 absolventek, dlouhodobými kurzy by pak mělo projít 300 žen. Novinkou v udělení grantu je také rozvoj akcí pro děti do 18 let. Těch by měli Czechitas v rámci projektu Czechitas Nová generace proškolit v IT dovednostech celkem 2 000.

“Digitální ekonomika sice přináší obrovské příležitosti a nové pracovní pozice, ale zároveň vyžaduje nové schopnosti a dovednosti, které jsou potřeba, abychom v tomto prostředí uspěli. Czechitas se v rámci Digitální akademie věnují právě této přípravě a dosahují v tom tak skvělých výsledků, že se jim Google.org bez velkého váhání rozhodl přiznat další financování ve výši 5,5 milionu korun tak, aby v přípravě žen na kariéru v informačních technologiích mohli pokračovat,” říká Alžběta Houzarová, manažerka komunikace Googlu pro Česko a Slovensko.

Czechitas dostali takto velkou finanční podporu od Googlu již podruhé. V roce 2016 šlo o stejnou částku. Během dvou let díky tomu uspořádali krátké workshopy datové analytiky pro více než tisíc žen ve 13 českých městech. Zorganizovali celkem 10 dlouhodobých rekvalifikačních kurzů Digitální akademie v Praze, Brně a Ostravě. Účastnic všech kurzů bylo celkem 314, z nichž bylo 104 na mateřské dovolené a 37 bylo v době studia nezaměstnaných. Z těch, které následně změnily práci a přesunuly se do odvětví informačních technologií, získalo konkrétně 51 % práci v datové analytice nebo business intelligence a 10 % směřovalo do vývoje. Ostatní si založily vlastní podnikání nebo si našly v práci v projektovém managementu či procesním řízení. Celkem ženy posílily 62 firem.

Total
1
Shares
Další články
Přečtěte si více

Většina online nákupů v Česku začíná ve vyhledávači

Více než polovina internetových uživatelů v České republice začíná svůj nákup na internetovém vyhledávači. Vyplývá to ze studie E-commerce 2012 od výzkumné agentury Gemius provedené ve spolupráci se společností Seznam.cz a dalšími partnery. Na rozdíl od situace před dvěma lety se také Češi naučili internetové obchody mnohem více využívat.