Czechitas získali od Googlu grant 5,5 milionu, rozšíří se do dalších 4 měst

Nezisková organizace Czechitas získala přes 5,5 milionu korun od filantropické odnože společnosti Google – Google.org. Peníze má využít na rozvoj stávajících aktivit a na expanzi do regionů v rámci dlouhodobých rekvalifikačních kurzů datové analytiky a programování Digitální akademie.

„Obsazenost kurzů a úspěšnost absolventek Digitální akademie na trhu práce nám dokazuje, že jsme se před dvěma lety vydali správným směrem. Můžeme se pochlubit tím, že 70 procent studentek Digitální akademie si po absolvování tříměsíčního intenzivního kurzu najde novou práci v oboru IT,“ říká zakladatelka a CEO Czechitas Dita Přikrylová.

V rámci dalšího dvouletého grantu se budou rozvíjet hlavně regiony. Mimo již tradiční lokace kurzů Digitální akademie, kterými jsou Praha, Brno a Ostrava, tak dlouhodobé vzdělávací kurzy datové analytiky a programování zamíří i do nových měst. Podmínkou udělení několikamilionové podpory je uspořádání dlouhodobých kurzů také ve čtyřech nových městech – zatím jsou potvrzené České Budějovice a Zlín, další města jsou v tuto chvíli v jednání.

„Chceme naše kurzy zpřístupnit i ženám a dívkám z dalších velkých měst. Kromě už jistých Českých Budějovic a Zlína uvažujeme o Plzni, Liberci, Olomouci, Hradci Králové, Pardubicích, Mladé Boleslavi a Ústí nad Labem. Momentálně na stránkách Czechitas sbíráme zpětnou vazbu od lidí z Česka, tipy na partnery, kontakty a zájemce o kurz. Konečné rozhodnutí padne na začátku roku 2019,“ upřesňuje Přikrylová.

V následujících dvou letech Czechitas použijí finance na navýšení kapacity krátkodobých kurzů na 7 000 absolventek, dlouhodobými kurzy by pak mělo projít 300 žen. Novinkou v udělení grantu je také rozvoj akcí pro děti do 18 let. Těch by měli Czechitas v rámci projektu Czechitas Nová generace proškolit v IT dovednostech celkem 2 000.

“Digitální ekonomika sice přináší obrovské příležitosti a nové pracovní pozice, ale zároveň vyžaduje nové schopnosti a dovednosti, které jsou potřeba, abychom v tomto prostředí uspěli. Czechitas se v rámci Digitální akademie věnují právě této přípravě a dosahují v tom tak skvělých výsledků, že se jim Google.org bez velkého váhání rozhodl přiznat další financování ve výši 5,5 milionu korun tak, aby v přípravě žen na kariéru v informačních technologiích mohli pokračovat,” říká Alžběta Houzarová, manažerka komunikace Googlu pro Česko a Slovensko.

Czechitas dostali takto velkou finanční podporu od Googlu již podruhé. V roce 2016 šlo o stejnou částku. Během dvou let díky tomu uspořádali krátké workshopy datové analytiky pro více než tisíc žen ve 13 českých městech. Zorganizovali celkem 10 dlouhodobých rekvalifikačních kurzů Digitální akademie v Praze, Brně a Ostravě. Účastnic všech kurzů bylo celkem 314, z nichž bylo 104 na mateřské dovolené a 37 bylo v době studia nezaměstnaných. Z těch, které následně změnily práci a přesunuly se do odvětví informačních technologií, získalo konkrétně 51 % práci v datové analytice nebo business intelligence a 10 % směřovalo do vývoje. Ostatní si založily vlastní podnikání nebo si našly v práci v projektovém managementu či procesním řízení. Celkem ženy posílily 62 firem.

Total
1
Shares
Další články
Přečtěte si více

WikiStats odhalují aktuální trendy podle editací Wikipedie

Wikipedia není jen obyčejná encyklopedie, ale také sociální síť. A stejně jako ostatní sociální sítě, i ona skrze své uživatele odráží aktuální dění na internetu i mimo něj. Z tohoto předpokladu vyšla společnost DataSift při tvorbě služby, která určuje žhavá témata na základě toho, jaké články jsou na Wikipedii zrovna vytvářeny a editovány.
Přečtěte si více

Newslettery, cloud, zákazníci, social. Přednášky z La Degustation Online

Seriál mikrokonferencí La Degustation Online, zaměřený hlavně na tuzemské agentury, se za poslední rok na české scéně velmi dobře zabydlel. Akce organizovaná pod taktovkou Asociace.BIZ už vystřídala nespočet atraktivních témat a po kratší pauze se záznam vrací i na Tyinternety. Podívejte se na čtyři poslední diskuze, nebo si vyberte jen to téma, které vás nejvíc pálí.