Co chtějí děti k Vánocům? Ještě víc hraček od Applu

Kdo nejvíc miluje Apple? Zjevně to jsou americké děti od šesti do dvanácti let. Jako každý rok, i letos se společnost Nielsen podívala na to, co by si malí Američané přáli pod stromeček, a produkty s nakousnutým jablkem opět dopadly lépe než kdy dřív – obsadily hned čtyři místa z prvních pěti. Přitom u mladých od třinácti let výš už poměr sil vypadá podstatně jinak.

 

Tradičnímu průzkumu od Nielsenu se věnujeme již potřetí, máme tedy již k dispozici zajímavou příležitost srovnání. V kategorii 6-12 let jako vždy zvítězil iPad, po němž už touží celých 48 procent nejmladších. A s výjimkou druhého Nintenda Wii U drží Apple poprvé i všechna další místa z první pětky s iPodem Touch, iPadem Mini a iPhonem. Z pětice nejžádanějších darů tak poprvé vypadl počítač. Samotné pořadí nicméně neříká vše, protože děti nyní touží po více přístrojích současně. Procentuálně si tak počítače mírně polepšily, přestože již nepatří mezi priority. Pro srovnání se můžete podívat na žebříčky z roku 2011 a z roku 2010.

Pokud jde o kategorii třináctiletých a starších, okouzlení Applem už částečně opadá. I tady sice stejně jako před rokem vede iPad, jeho podíl se však o tři procenta snížil a je nyní téměř stejně žádoucí jako druhý počítač. Posílil také zájem o konkurenční tablety s jinými operačními systémy, o poznání hůře než dříve si naopak vedou čtečky a televize. Blue-Ray přehrávače vypadly úplně.

 

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

K výročí masakru na Tchien-an-men Čína blokuje služby Googlu

Zítra tomu bude přesně 25 let, co čínská vláda zmasakrovala na náměstí Nebeského klidu několik tisíc demonstrujících proreformních studentů. Současný režim má svérázný způsob, jak toto výročí připomenout. Blokuje po celé zemi služby Googlu a některé další západní weby a služby, aby zabránil přístupu Číňanů k nepohodlným informacím.