Co baví ženskou IT smetánku na programování

Tradiční akce pojmenovaná po americké matematičce a námořní důstojnici Grace Hopper není stavěna jako konference, ale spíš jako oslava žen v IT světě. Pro televizní tým TechCrunche to tak byla jedinečná příležitost natočit celou dámskou část IT ansámblu na jednom místě.

Vznikla z toho zajímavá anketa s ústřední otázkou: Čím to je, že vás baví kódování? Odpovědi byly celkem zajímavé. Vznikla z toho proto celkem vtipná a chvílemi až dojímavá kompilace.

“Miluji abstraktní problémy, ale zároveň ráda pracuji na probémech, které by mohly změnit lidské životy. Počítače a programování je cesta jak rozebrat vesmír kolem sebe a zároveň stvořit i nové věci,” tvrdí třeba doktorka Maria Klawe.

Podle poslední studie Women Active in the ICT Sector má z tisícovky žen s bakalářským vzděláním jen 29 titul z nějaké techniky a pouze čtyři z nich pracují v ICT sektoru. Zároveň ženy v IT vydělávají skoro o devět procent více než na stejných pozicích v jiných sektorech.

A my jsme rádi, že ženy a informační technologie jsou tématem i pro takové servery jako je Techcrunch. Koneckonců byl mu věnován i jeden den na letošní Campus Party.

Total
0
Shares
Další články