Co baví ženskou IT smetánku na programování

Tradiční akce pojmenovaná po americké matematičce a námořní důstojnici Grace Hopper není stavěna jako konference, ale spíš jako oslava žen v IT světě. Pro televizní tým TechCrunche to tak byla jedinečná příležitost natočit celou dámskou část IT ansámblu na jednom místě.

Vznikla z toho zajímavá anketa s ústřední otázkou: Čím to je, že vás baví kódování? Odpovědi byly celkem zajímavé. Vznikla z toho proto celkem vtipná a chvílemi až dojímavá kompilace.

“Miluji abstraktní problémy, ale zároveň ráda pracuji na probémech, které by mohly změnit lidské životy. Počítače a programování je cesta jak rozebrat vesmír kolem sebe a zároveň stvořit i nové věci,” tvrdí třeba doktorka Maria Klawe.

Podle poslední studie Women Active in the ICT Sector má z tisícovky žen s bakalářským vzděláním jen 29 titul z nějaké techniky a pouze čtyři z nich pracují v ICT sektoru. Zároveň ženy v IT vydělávají skoro o devět procent více než na stejných pozicích v jiných sektorech.

A my jsme rádi, že ženy a informační technologie jsou tématem i pro takové servery jako je Techcrunch. Koneckonců byl mu věnován i jeden den na letošní Campus Party.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Blahomat vystoupil proti návrhu, který hrozí omezit iPady ve školách

Dobrovolníci z "půjčovny iPadů na dobrou věc" Blahomat napsali otevřený dopis ministru školství Marcelu Chládkovi. Reagují tak na problematické zadání Výzvy 51 z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, která má za cíl posílit zapojení informačních a komunikačních technologií do výuky základních a středních škol.
Přečtěte si více

SXSW deň prvý: Grumpy Cat a captcha na záchodoch

Festival hudby, filmu a technologií South By SouthWest je vrcholnou událostí pro každého alespoň trochu nasáklého čímkoliv digitálním. Každoročně přiláká i řadu lidí z Česka a ze Slovenska, takže si o tom všem můžeme nechat alespoň vyprávět. Pro Tyinternety se letos téhle role zhostila Petra Jankovičová z Triad Advertising a už první den toho stihla spoustu...