Jak najít mail opravdu důležitých lidí, jako je třeba Zuckerberg

Získat kontakt na tu správnou osobu, na TOHO decision makera už nikdy nebude takový problém jako doposud. Clearbit Connect, nový bezplatný widget pro Gmail, najde emailovou adresu třeba i Marka Zuckerberga.

Společnost Clearbit znáte jako datovou podporu a partnera světově známých projektů, jako jsou např. Asana, Braintree, Slack, Intercom a stovky dalších. A právě z toho těží bezplatný Clearbit Connect – díky této spolupráci má totiž přístup k mnoha API rozhraním, ze kterých může získávat kontakty na zaměstnance ve firmách po celém světě.

Pojďme si ukázat, jak za necelých 5 minut dostanete přístup ke všem kontaktům, třeba i na naši šéfredaktorku Ivu:

clearbit-connect-2

1. V prohlížeči Google Chrome běžte na web Clearbit Connect

clearbit-connect-prihlaseni

2. Potvrďte „Přidat rozšíření“

clearbit-connect-prihlaseni-2

3. Otevřete si svůj Gmail. V horní liště se vám objeví ikona služby – pokud už ji máte nainstalovanou

4. Po kliknutí na tuto ikonu levým tlačítkem se vám otevře nabídka. Kliknutím na „Find an email“ můžete využívat první funkci této služby

clearbit-connect-prihlaseni-3

5. Do pop-up okna napište název firmy, u které kontakty hledáte. Ve free verzi můžete uskutečnit 40 hledání měsíčně a při psaní funguje automatická nápověda, takže podle podobného názvu se můžete dostat na další, vám neznámé firmy

clearbit-connect-pop-up-okno

6. V dalším kroku se vám ukáže výčet nejčastěji hledaných zaměstnanců. Pokud jste nenašli toho, kterého hledáte, začněte psát jeho jméno

clearbit-connect-pop-up-okno-2

clearbit-connect-pop-up-okno-3

7. No, a nyní už stačí jen kliknout na tlačítko „Email Mark“. Otevře se vám okno nového Gmailu a můžete začít psát. Třeba: „What’s up dude? How are you Mark? I have an offer you can’t refuse!“

clearbit-connect-pop-up-okno-4

Spam, spam, spam

Tolik základ. Další skvělou funkcí je pravá lišta – emailové rozšíření doplňující kontaktní údaje o adresátovi. Zjistíte tam nejen email, ale také odkazy na sociální sítě, informace o zaměstnavateli, odkazy na sociální sítě zaměstnavatele atd. Stačí jen najet myší na emailovou adresu a okno se vám vpravo objeví.

clearbit-connect-dalsi-funkce

Clearbit Connect můžete také hlásit neaktuální údaje, nebo údaje rovnou doplňovat a aktualizovat.

Služba funguje docela dobře i na české firmy. Spíše tedy na ty, které jsou aktivní na sociálních sítích nebo používají ke svému řízení moderní nástroje, ale u středních a větších firem byste neměli mít problém. U živnostníků už to bude samozřejmě horší.

Tak příjemnou zábavu a mnoho úspěšných obchodů! A nezapomínejte, že spamovat někoho je nejen nezákonné, ale i otravné a mnohé to o vaší osobě vypovídá.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

RTB – Vyrážíme do praxe

V předchozích dvou dílech jste se dozvěděli, co RTB je, jak funguje a jaké subjekty v něm figurují. Dnes si povíme něco málo o cookies a o tom, jak v praxi taková RTB kampaň vlastně vypadá.