Chytrý rádce Google Now už se chystá do prohlížeče Chrome

Nástroj Google Now, který uživatelům Androidu umí ve vhodnou chvíli sám nabídnout užitečné informace od počasí a jízdních řádů až po recenze blízkých restaurací, podle existujících indicií míří do prohlížeče Chrome.

Google během víkendu vložil do kódu Chromium, jádra prohlížeče Chrome, kostru pro prozatím mobilní funkci Google Now. Na této kostře by časem mělo být možné vytvořit obdobu Google Now pro prohlížeč Googlu. V prohlížeči by měla aplikace komunikovat prostřednictvím již existujícího systému notifikací.

Google Now je funkcí, kterou mohou využívat mobilní uživatelé Androidu. Aplikace sleduje jejich návyky a na základě zkušeností z minula, polohy a času jim nabízí informace, které vyhodnocuje jako podstatné. Při ranní cestě do práce zobrazí dopravní vytíženost na očekávané trase cesty, při čekání na vlakové zastávce najde informace o nejbližších odjezdech či příjezdech, při návštěvě restaurace vytipuje jídla, která předchozí návštěvníci hodnotili jako nejlepší.

Google zprávy nepotvrdil ani nevyvrátil s tím, že “neustále experimentuje s novými funkcemi pro prohlížeč Chrome”. Nedávná revize kódu Chromium nicméně kostru kódu pro Google Now přesvědčivě potvrzuje. Pokud by se Google Now prostřednictvím prohlížeče Chrome objevil i na osobních počítačích, muselo by pravděpodobně vzhledem k rozdílům oproti mobilnímu prostředí zvolit poněkud jinou formu. Aplikace totiž nebude moci pracovat s aktuální polohou (snad až na možné výjimky v případě přenosných počítačů), pouze s historickou polohou na základě synchronizace s aplikací z mobilního telefonu. Přesto by Google Now na osobních počítačích byl pro Google velkým krokem dopředu a měl by potenciál přivést k jeho službám velké množství nových uživatelů.

Via cnet

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

TOP virály týdne: Zombie masakr!

Dokonale věrohodní zombíci ve městě, skvělý agent vodka za oknem a tradičně emotivní sportovní video, které pohladí po srdíčku. Přes léto se moc virálů nerodí, ale i náš zkrácený výběr se vám díky své výraznosti zaručeně zapíše do paměti. A aby toho přeci jen nebylo málo, máme ještě jeden bonus.