Chytrý rádce Google Now už se chystá do prohlížeče Chrome

Google během víkendu vložil do kódu Chromium, jádra prohlížeče Chrome, kostru pro prozatím mobilní funkci Google Now. Na této kostře by časem mělo být možné vytvořit obdobu Google Now pro prohlížeč Googlu. V prohlížeči by měla aplikace komunikovat prostřednictvím již existujícího systému notifikací.

Google Now je funkcí, kterou mohou využívat mobilní uživatelé Androidu. Aplikace sleduje jejich návyky a na základě zkušeností z minula, polohy a času jim nabízí informace, které vyhodnocuje jako podstatné. Při ranní cestě do práce zobrazí dopravní vytíženost na očekávané trase cesty, při čekání na vlakové zastávce najde informace o nejbližších odjezdech či příjezdech, při návštěvě restaurace vytipuje jídla, která předchozí návštěvníci hodnotili jako nejlepší.

Google zprávy nepotvrdil ani nevyvrátil s tím, že „neustále experimentuje s novými funkcemi pro prohlížeč Chrome“. Nedávná revize kódu Chromium nicméně kostru kódu pro Google Now přesvědčivě potvrzuje. Pokud by se Google Now prostřednictvím prohlížeče Chrome objevil i na osobních počítačích, muselo by pravděpodobně vzhledem k rozdílům oproti mobilnímu prostředí zvolit poněkud jinou formu. Aplikace totiž nebude moci pracovat s aktuální polohou (snad až na možné výjimky v případě přenosných počítačů), pouze s historickou polohou na základě synchronizace s aplikací z mobilního telefonu. Přesto by Google Now na osobních počítačích byl pro Google velkým krokem dopředu a měl by potenciál přivést k jeho službám velké množství nových uživatelů.

Via cnet