Chceme víc peněz, volají němečtí skladníci Amazonu

Skladníci Amazonu v Německu chtějí před Vánoci stávkovat. Podle časopisu Focus je důvod jednoduchý – chtějí přidat.

“Na sto procent budeme stávkovat během adventu,” tvrdí odborový předák Heiner Eeiman z Bad Hersfeldu, kde má Amazon jedno ze svých logistických center. Stávka by se měla dotknout i dalšího skladu v Lipsku.

Amazon se ale nebojí a tvrdí, že je na podobné akce velmi dobře připraven. Odboráři se snaží srovnat platy devíti tisíc zaměstnanců v obrovských skladech s průměrnými platy v logistickém sektoru. Amazon argumentuje, že na logistické poměry jsou platy dobré, odboráři se ale poměřují spíš s platy z distribuce.

V Německu řídí Amazon osm logistických a dvě zákaznická centra z bavorského Mnichova. Největší internetový obchod ale chystá otevřít dva velké sklady i v Česku. A to už příští rok. Práci by v nich mělo získat kolem deseti tisíc lidí.

Odborářské požadavky už dostihly i internetový svět. Věc, kterou by si ještě donedávna nedokázal nikdo představit jsou tady. Odbory na internetu. Občas se ale klasická zaměstnanecká páka hodí. Už před časem třeba rychle vzniklé odbory pozlobily vedení Centrum Holdings během spojování Centra a Atlasu. Teď se s nimi potýká Amazon.

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Google zavelel k postupnému pokroku… souhrn Google I/O 2015

Letošní konference Google I/O mezi ty nejzásadnější v historii firmy patřit nebude. Internetový gigant se rozhodl, že namísto zásadních změn přinese postupný pokrok ve všech oblastech. Krom očekávaného Androidu M je tak největší novinkou jednoduchý operační systém Brillo, který bude určen pro Internet věcí.
Přečtěte si více

TOP virály týdne: Debilní kecy, Mila Kunis a hlavně poníci!

Zapomeňte na osvaleného hezouna Old Spice Guye - nový internetový hrdina ze stejné dílny na virální zázraky neměří ani metr padesát, má krátké nohy, velký nos a chlupy po celém těle. A ono to vážně má něco do sebe. Kromě něj se dnes můžete těšit také na hororové lekačky, trochu aristokratické zábavy, jedno famózní interview a zase nechybí ani nějaké ty debilní kecy.