Chceme víc peněz, volají němečtí skladníci Amazonu

Skladníci Amazonu v Německu chtějí před Vánoci stávkovat. Podle časopisu Focus je důvod jednoduchý – chtějí přidat.

“Na sto procent budeme stávkovat během adventu,” tvrdí odborový předák Heiner Eeiman z Bad Hersfeldu, kde má Amazon jedno ze svých logistických center. Stávka by se měla dotknout i dalšího skladu v Lipsku.

Amazon se ale nebojí a tvrdí, že je na podobné akce velmi dobře připraven. Odboráři se snaží srovnat platy devíti tisíc zaměstnanců v obrovských skladech s průměrnými platy v logistickém sektoru. Amazon argumentuje, že na logistické poměry jsou platy dobré, odboráři se ale poměřují spíš s platy z distribuce.

V Německu řídí Amazon osm logistických a dvě zákaznická centra z bavorského Mnichova. Největší internetový obchod ale chystá otevřít dva velké sklady i v Česku. A to už příští rok. Práci by v nich mělo získat kolem deseti tisíc lidí.

Odborářské požadavky už dostihly i internetový svět. Věc, kterou by si ještě donedávna nedokázal nikdo představit jsou tady. Odbory na internetu. Občas se ale klasická zaměstnanecká páka hodí. Už před časem třeba rychle vzniklé odbory pozlobily vedení Centrum Holdings během spojování Centra a Atlasu. Teď se s nimi potýká Amazon.

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Google bude registrovat domény

Společnost Google včera oznámila, že spouští omezený test nového produktu Google Domains. S ním se Google pustí do registrování a provozování domén, nebude ale domény na svých serverech hostovat, ani se nebude podílet na tvorbě webů.
Přečtěte si více

Skrytá kamera: Je v pořádku fotit na Instagram cizí jídla?

Fotky jídla se staly fenoménem už na Facebooku, teprve Instagram ale tuto kategorii dovedl k dokonalosti. Někdo se jí vysmívá, někoho irituje, tváří v tvář milionům vyfocených talířů ale ztrácí jakékoliv argumenty váhu. I tahle oblast má svá pravidla a etiketu a jejich hranice se vydala zkoumat partička z YouTube kanálu TheOfficialHungry.