Chat přes wifi Myia, vítěz AppParade, bude na Startup Summitu vaším networkingovým agentem

Mobilní aplikace s ženským jménem, která se nejvíce líbila účastníkům AppParade a ve veřejném hlasování ji zvolili jako nejlepší mezi dalšími 17 aplikacemi, se stane vaší společnicí na říjnovém Startup Summitu. Propojí vás se správnými lidmi a jejím prostřednictvím se dozvíte, kde se co důležitého děje.
MYIA

Mobilní aplikace s ženským jménem, která se nejvíce líbila účastníkům AppParade a ve veřejném hlasování ji zvolili jako nejlepší mezi dalšími 17 aplikacemi, se stane vaší společnicí na říjnovém Startup Summitu. Propojí vás se správnými lidmi a jejím prostřednictvím se dozvíte, kde se co důležitého děje.

„Aplikace vznikla úplnou náhodou. Chodili jsme s klukama na hackatony v Impact Hubu a přemýšleli o online komunikátoru mezi lidmi, kteří jsou na stejném místě. Potřebovali jsme v jednom prostoru sdílet společné informace, třeba když jsme si chtěli říct, že je v Hubu občerstvení k rozebrání na baru. A jak víš, že je někdo na stejném místě jako ty? Podle připojení na stejnou wifinu,“ říká o zrodu Myii jeden z jejích tvůrců Ondřej Červinka.

Autoři na začátku po jednom takovém hackatonu poslali aplikaci určenou pro telefony a tablety s Androidem, iOS, Windows i Windows Phone do příslušných „appstorů“ a o její osud se dál nezajímali. O to větší bylo jejich překvapení, když se ze zvědavosti podívali, kolik wifi zařízení ji už využívá. První statistika ukázala zajímavé číslo: 150 wifi po celém světě. „V tu chvíli jsme pochopili, že je to projekt životaschopný a že s ním můžeme dělat smysluplný byznys. Dneska Myiu mají už na 3 500 místech,“ dodává Ondřej, zakladatel sturtupu Myia Systems a dlouholetý člen Impact Hubu.

Aplikace bude během Startup Summitu uživatele informovat o programu, bude propojovat jednotlivé účastníky a upozorňovat zástupce korporátních institucí a investory na zajímavé projekty a naopak. Pomocí aplikace bude možné hlasovat, vyplňovat anketní otázky a dokonce si přes soukromé zprávy domlouvat schůzky směřující na tzv. meeting point, který bude zajišťovat Impact Hub, stejně tak jako bude zajišťovat veškerý networking v průběhu celého dne.

Networkingová aplikace Myia nabídne celkový přehled o účastnících Startup Summitu. Každý bude mít přehled o tom, kdo je v daný okamžik online a bude ho moci identifikovat podle stručného medailonu obsahujícího například název firmy a obor podnikání. Kromě virtuálního Myia agenta bude na místě fyzicky přítomen také zprostředkovatel, který zástupcům korporátních organizací pomůže ujasnit jejich požadavky a specifikovat, co přesně potřebují, jakým směrem by se mohli od začínajících projektů inspirovat a jak by je mohli využít.

startup summit

Hub Meeting Point pak na místě bude sloužit jednak jako prostor pro potkávání jednotlivých účastníků, jednak jako odpočinkový prostor s občerstvením, kde si budete moci vyřídit mailovou korespondenci. Najdete tam také konzultanta z Hubu orientujícího se na business development. Společně s ním si budete moci určit své obchodní příležitosti a zaměřit se na jejich rozvoj.

„Impact Hub se na Startup Summitu bude starat o networking kompletně. „Všichni nás znají jako inspirativní pracovní prostor pro setkávání, inovace a rozvoj podnikání ve třech městech České republiky. Naše know-how ale není vázané na konkrétní místo. Hub může přijít za vámi,“ říká networkingová specialistka Veronika Dubská z Impact Hub Praha.

Startup Summit nabízí skvělou příležitost, jak načerpat inspiraci a nechat vlétnout svěží vzduch do velkých a zaběhnutých organizací. Na druhé straně je výzvou pro začínající podnikatele, kteří shánějí investora, anebo potřebují záštitu a spolupráci velkého hráče na trhu. Akce je mimořádnou událostí, která spojuje tři věci na jednom místě: networking, technologie a fyzický i virtuální prostor pro setkávání.

Total
0
Shares
Další články