České Mobito skončilo druhé na Světovém mobilním kongresu v Barceloně

Tradiční GSMA Mobile World Congress v Barceloně letos zaznamenal i jeden český úspěch. Platební systém Mobito, za kterým stojí české banky a mobilní operátoři, se ve své kategorii mezi šesticí finalistů umístil na druhém místě z celkem 50 nominovaných projektů.

Mobito je český platební systém, který umožňuje mít přímo přes telefon, a to jak chytrý, tak obyčejný, přístup k penězům ze svého účtu či platební karty. K placení potom uživatel potřebuje jen své telefonní číslo, a pokud jej chce udržet soukromé, může jej vyměnit za speciální kód, který mu Mobito vytvoří. Peníze buď z karty nebo z účtu nabije do své mobilní peněženky, se kterou pak může platit jak na internetu, tak v kamenných prodejnách partnerských obchodníků.

Z 50 projektů z celého světa, které byly z přihlášených v kategorii Best NFC/Mobile Money Product or Service nominovány do soutěže Global Mobile Awards, se český startup nejprve probojoval do finálové šestice, aby později obsadil skvělé druhé místo. První místo nakonec Mobitu vyfoukl projekt Etislat for Flous.

Sotěž Global Mobile Awards probíhala v rámci prestižní konference GSMA Mobile World Congress, které se každoročně účastní desítky tisíc návštěvníků z celého světa. Za Mobitem stojí akciová společnost MOPET CZ, na které se jako akcionáři podílejí čtyři velké české banky, všichni tři mobilní operátoři a firma, která celý nápad vymyslela.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Infografika: Jak Google vydělává na reklamě

Googlu se sice hospodářsky ve třetím čtvrtletí moc nedařilo, i tak ale zůstává jednou z největších a nejúspěšnějších společností světa. Jeho reklamní obchodní model je jedním z nejlépe fungujících na světě, a tak není od věci se na něj podívat trochu detailněji. Na čem Google vydělává nejvíc?