Společenské okénko: Pár věcí, které jste možná o Marisse Mayer nevěděli

Marissa Mayer má mnoho tváří – geekovská holka z Googlu, drsná šéfka z Yahoo nebo pracující matka. To jsou tradiční mediální tváře blonďaté manažerky. Má ale i osobní život.

O šéfce Yahoo jsme už popsali stohy internetového papíru. Žena, která dokázala za rok utratit za startupy skoro jeden a půl miliardy, zakázala práci z domova a všem zaměstnancům Yahoo rozdala po nástupu iPhony, aby jim ukázala novou cestu portálu, a k tomu ještě zdvojnásobila placenou mateřskou dovolenou.

Na veletrhu CES v Las Vegas přednesla svou vizi budoucnosti světa s logem Yahoo. Kromě toho, že portál přebírá startup Aviate, které se specializuje na vývoj mobilních home screenů. Kormidlo Yahoo se tak po letech zase stáčí směrem k mediální společnosti.  Přibudou totiž nové Yahoo časopisy o technologiích, ale i o jídle. Zároveň představila nový reklamní systém, který umožňuje nakupovat inzerci na všechny části portálu, a to včetně na jaře koupeného blogovacího systémuTumblr.

Newest Innovations In Consumer Technology On Display At 2014 International CES

O tom, jak se stydlivá blondýnka řídící osmnáctileté BMW rozhodla koupit Tumblr za 1,1 miliardy po třech měsících používání služby, už se psalo. Že je zapálenou fanynkou Candy Crush Sagy a Bejeweeled Blitz také na sebe sama prozradila v rozhovoru pro časopis Vogue.

Naše společenská rubrika ale posbírala další drby o nominantce ceny CEO of the Year na letošních Crunchies. Podle serveru Mashable existuje ještě pár věcí, které buď zapadly nebo se o nich dosud nevědělo.

1) Vylezla na Kilimandžáro

marissa kilimandžaro

Sportovní výkony, to je pro Marissu důležitá součást života. Kromě toho, že běhá maratony, zdolala v roce 2009 i nejvyšší horu Afriky – skoro šestitisícové Kilimandžáro.

2) Randila s Larrym Pagem

larry page

Kluci z Googlu evidentně nemají problém s randěním s děvčaty z práce. Druhý zakladatel Sergey Brin zase opustil manželku a momentálně se baví s projektovou manažerkou Google Glass Amandou Rosenberg.

3) Dělala rozhovor s Lady Gaga

V rámci akce Musicians@Google si v roce 2011 vystřihla na pódiu rozhovor se samotnou popovou divou.

4) Na Stanfordu byla baletkou

nutcracker

S univerzitním souborem nacvičila Louskáčka.

5) Jako dítě si vysnila práci v nemocnici. Na oddělení dětské neurochirurgie

neurosurgery

Prý se k tomuto povolání rozhodla už ve dvanácti letech. Stanford ale její priority změnil. Koneckonců, kdo z nás dělá to, co si vysnil na základní škole?

6) Ocitla se v klipu s MC Hammerem

Marissa se před třemi lety zapojila v San Francisku do komunálních voleb, respektive do kampaně na podporu starosty.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Zbavte se Dropboxu… aneb ochrana soukromí podle Edwarda Snowdena

Zbavte se Dropboxu, nepoužívejte Google a nejlíp úplně zahoďte telefon. Striktní, ale podle "krále tajných dat" Edwarda Snowdena je to jedna z mála cest, jak se oku Velkého amerického bratra vyhnout. Pro ty, kteří se kvůli takovým úvahám dostávají až na hranice schizofrenních stavů, přinášíme návod, jak "jim" v tom zabránit.
Přečtěte si více

Hacker: Co se za hranicemi dozvíte o stavu české reklamy

Dmxeco je jeden z největších veletrhů o digitálním marketingu v Evropě, podle určitých měřítek úplně největší. Koná se v německém Kolíně nad Rýnem a pro 20 tisíc účastníků je veletrh spojený s konferencí zdarma. Zajímavý je tím, že se snaží věnovat celému digitálnímu marketingu, ne jen jeho části. A dělá to po německu - důsledně. A ne vše, co se na takové akci dozvíte, je nutně pozitivní.