Británie sociální média nakonec omezovat nehodlá. Naopak

Obavy některých komentátorů se ukázaly zbytečné, rozhovor mezi britskými úřady a zástupci sociálních médii neukázal na snahu oficiálních míst Twitter či Facebook jakkoliv omezovat.

Theresa May, britská ministryně pro vnitřní záležitosti (Secretary of State for the Home Department) podle vyjádření účastníků hned na počátku čtvrteční schůzky zdůraznila, že se jí nejedná o jakékoliv omezování internetových služeb. Naopak, schůzka prý probíhala v duchu “hledání společných cest a řešení”.

Pomoc se projednávala na obě strany. Za prvé v tom ohledu, jak mohou samotná sociální média pomoci oficiálním místům s řešením krizových záležitostí a naučit pracovníky vládních úřadů pro tyto účely se sociálními médii lépe pracovat a využívat jejich potenciál naplno. Za druhé se ale mluvilo i o tom, jak orgány veřejného pořádku mohou Facebooku, Twitteru a RIM pomoci udržet jejich služby bezpečné a pomoci jim vytvořit strategie pro boj se závažným zločinem.

Zatímco podle dostupných informací byl pro organizaci nepokojů ze sociálních platforem klíčový Blackberry Messenger, Twitter využívali spíše postižení občané, aby přímo z míst dění informovali o aktuálních událostech. Po zklidnění situace přes něj řada uživatelů organizovala nápravu škod a úklid. Spolupráce vlády s Facebookem není překvapivá, v Británii používá největší sociální síť celkem 30 z 62 milionů obyvatel a její potenciální dosah po krizovou komunikaci je tedy obrovský.

Via ST, TNW

Total
0
Shares
Další články