Bitcoiny už jako platidlo berou i vesmírné cestovky

V podstatě současně s tím, co platby v bitcoinech umožnila první světová vysoká škola, přišel Richard Branson s jejich ještě futurističtějším využitím. U jeho společnosti Virgin Galactic bude možné s pomocí bitcoinů platit i za lety do vesmíru.

Virgin Galactic, dceřinná společnost britského konsorcia Virgin Group patřícího Richardu Bransonovi, plánuje na léto příštího roku své první komerční lety do vesmíru. Jde o tzv. “sub-orbital” lety, tedy rozhodně ne výlet na cizí planety, ale lety pod oběžnou dráhou Země. Přesto jde (společně s nabídkami jiných společností) o vůbec první možnost, jak se běžný smrtelník může do vesmíru podívat.

Aby podpořil zájem o tyto lety, přišel Richard Branson koncem minulého týdne se zajímavou novinkou. Oznámil na webu Virgin Group, že za výlety do vesmíru s Virgin Galactic bude možné zaplatit i pomocí bitcoinů.

Branson se navíc velmi otevřeně postavil na stranu měny BitCoin v otázce, zda jde o finanční nástroj s budoucností. Prozkoumání digitální měny doporučuje zakladatel Virgin Group každému, kdo si “může dovolit do ní trochu zainvestovat”. První let do vesmíru za bitcoiny již Virgin Galactic prý prodal, a to nejmenované havajské letušce.

Propojení komerčních letů do vesmíru a digitální měny BitCoin je veskrze symbolické. V obou případech totiž jde o přelomové projekty, které mají potenciál zcela změnit způsob, jak funguje náš svět.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Co se Češi minulý týden na webu naučili? Správně registrovat auto i to, na co vlastně zemřel Stanislav Gross

Minulý týden se Češi při hledání informací online tvářili namíru zodpovědně. Nebo aspoň víc než obvykle. Na internetu je totiž víc než kdy jindy zajímal způsob, jak ověřit, že jsou řádně zapsaní jako majitelé auta. Do nejvyšších nárůstů webového hledání se ale jako obvykle promítly i nějaké ty známé osobnosti, jejich choroby a kauzy.
Přečtěte si více

Stream se opřel do vlastní tvorby. Pomůžou Vaněk, Najbrt i Zuna

Až 40 premiérových dílů každý týden bude nyní přinášet internetová televize Seznamu, včetně desítky zcela nových pořadů. Roman Vaněk ukáže národu co vlastně jíme s Jídlo s.r.o., režisér Marek Najbrt se dal do tvorby politického sitcomu Blaník a Pavel Zuna představí neobvyklé české osobnosti v pořadu Slavní neznámí.