Bitcoiny už jako platidlo berou i vesmírné cestovky

V podstatě současně s tím, co platby v bitcoinech umožnila první světová vysoká škola, přišel Richard Branson s jejich ještě futurističtějším využitím. U jeho společnosti Virgin Galactic bude možné s pomocí bitcoinů platit i za lety do vesmíru.

Virgin Galactic, dceřinná společnost britského konsorcia Virgin Group patřícího Richardu Bransonovi, plánuje na léto příštího roku své první komerční lety do vesmíru. Jde o tzv. “sub-orbital” lety, tedy rozhodně ne výlet na cizí planety, ale lety pod oběžnou dráhou Země. Přesto jde (společně s nabídkami jiných společností) o vůbec první možnost, jak se běžný smrtelník může do vesmíru podívat.

Aby podpořil zájem o tyto lety, přišel Richard Branson koncem minulého týdne se zajímavou novinkou. Oznámil na webu Virgin Group, že za výlety do vesmíru s Virgin Galactic bude možné zaplatit i pomocí bitcoinů.

Branson se navíc velmi otevřeně postavil na stranu měny BitCoin v otázce, zda jde o finanční nástroj s budoucností. Prozkoumání digitální měny doporučuje zakladatel Virgin Group každému, kdo si “může dovolit do ní trochu zainvestovat”. První let do vesmíru za bitcoiny již Virgin Galactic prý prodal, a to nejmenované havajské letušce.

Propojení komerčních letů do vesmíru a digitální měny BitCoin je veskrze symbolické. V obou případech totiž jde o přelomové projekty, které mají potenciál zcela změnit způsob, jak funguje náš svět.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Elitní networkingový Prague Pub Summit už ve čtvrtek!

Setkání s osobnostmi mezinárodní technologické scény a organizátory prestižních eventů jako jsou F.ounders proběhne už 28. června od 18 hodin v Občanské plovárně. Přesné složení účastníků sice bude překvapením až do poslední chvíle, ale vypadá to, že by se mohla sletět, sjet a sejít zajímavá jména.