Bingu roste podíl na americkém trhu mezi vyhledávači

Bing zvyšuje svůj podíl na US trhu již druhý měsíc v řadě – v červnu se jeho podíl zvýšil o 8,4 %, uvádí ve zprávě analytická společnost comScore.

Trhu stále dominuje vyhledávač Google s 64,7 % podílu. Nicméně v červnu dosahoval jeho podíl 65 %. Také Yahoo! zaznamenal v červenci mírné snížení o 0,3 % na 19,3 %. Podíl vyhledávačů Ask a AOL zůstal v červenci beze změn – prvně jmenovaný dosahuje podíl ve výši 3,9 %, druhý 3,1 %.

Na počátku tohoto měsíce Google oznámil, že testuje novou technologii vyhledávání, která by měla podstatně zvýšit rychlost a kvalitu hledaných výsledků. Projekt pod názvem „Kofein“ má za pomoci nových technologií indexovat nový obsah rychleji a zkrátit tak interval mezi dobou, kdy je tento obsah publikován na webu, a chvílí, kdy se objeví ve výsledku vyhledávání.

„Několik měsíců pracovali vývojáři Googlu na tajném projektu, jímž je nová architektura webového vyhledávače. Je to první krok procesu, v němž klademe důraz na obsáhlost, rychlost indexování, přesnost, úplnost a další parametry vyhledávání,“ uvedl Matt Cutts z Googlu.