Bing prý kopíruje výsledky hledání Googlu

Ve svém dnešním oficiálním prohlášení Google oznámil, že Microsoft pomocí nástrojové lišty v prohlížeči monitoruje to, co uživatelé vyhledávají a na co klikají na Googlu. Získané informace pak využívá k vylepšování svého vyhledávače Bing.

Podle Matta Rosoffa z Business Insideru používá Bing tento postup už několik let. Z řad odborníků se také ozvaly hlasy, které připomněly, že napodobování a kopírování je ve světě nových technologií běžné. Za všechny zmiňme například nápadnou podobu iBooks od Applu s aplikací Delicious Library nebo snahy Facebooku využít to nejlepší z nově vznikajících startupů v Sillicon Valley.

V tomto světle tedy Microsoft alespoň postupuje chytře, když kopíruje rovnou toho nejlepšího. Na druhou stranu je neobvyklé, že se nesnaží na okoukaných postupech nějak dál stavět a jen je slepě přebírá. Nejkurióznější na celé kauze ale je, jak Google na podvod vlastně přišel – Bing totiž bezhlavě kopíruje i výsledky vyhledávání u neexistujících slov jako například u výrazu „hiybbprqag“.

Přestože Google označil počínání Microsoftu za neetické, ten své postupy považuje za legitimní. A samotní uživatelé Bingu si také nemají na co stěžovat. Alespoň dokud dostávají poměrně kvalitní službu.

Via BI