Bing It On měl přes 5 milionů návštěv, zlepšil Bingu reputaci

Microsoft po několika týdnech zveřejnil zpětný pohled na svůj online experiment Bing It On. Místo celkových výsledků souboje Google versus Bing jsou ale jeho součástí pouze výsledky ankety, kterou si společnost nechala vypracovat mezi zhruba pěti tisíci návštěvníků stránky. Že by Google nakonec přeci jen zabodoval?

O výzvě Bing It On, která uživatelům internetu umožnila porovnat výsledky z Googlu a Bingu na stejný dotaz, jsme psali před několika týdny. Podle zpětného shrnutí od týmu Bingu stránka zaznamenala celkem přes 5 milionů návštěv, mnohem víc, než kolik společnost čekala. Návštěvnost byla z velké části způsobena mediální pozorností, které se projektu dostalo – hlavně proto, že řada novinářů zjistila, že výsledky z Bingu nejsou zdaleka tak hrozné, jak očekávali.

Kdo by ale čekal, že v příspěvku, ve kterém se Microsoft výzvě Bing It On věnuje, zveřejní i celkové výsledky, ten bude zklamán. Příspěvek se pouze znovu ohání studií, na základě které projekt vzniknul. V ní při podobném testování naslepo lidé preferovali Bing v poměru 2:1. Výsledky přitom Microsoft určitě má, protože bez jejich zaznamenávání by kampaň nedávala smysl. Proč nebyly zveřejněny, to se lze pouze domýšlet.

Zveřejněno bylo ale něco jiného – anketa provedená mezi 4700 návštěvníky Bing It On, a to s dotazy před testováním a po něm. Ještě před testováním byli všichni respondenti dotázáni, který vyhledávač preferují. Anketa odhalila o návštěvnících a jejich pocitech a dojmech ze srovnání vyhledávačů následující:

  • 64 procent respondentů překvapila kvalita výsledků v Bingu.
  • 50 procent uvedlo, že se jejich pohled na Bing po přímém srovnání s výsledky Googlu zlepšil.
  • Z těch, kdo se před testem označili za uživatele Googlu, třetina po testování předpokládala, že budou Bing v budoucnu používat víc.
  • Šestina z těch uživatelů Googlu, kterým Bing vyšel z testu jako lepší, uváděla, že test ukázal v produktu Googlu slabiny.

Výsledky ankety tedy napovídají, že i pokud celkové skóre v Bing It On nahrává Googlu, povedlo se Microsoftu návštěvníky přesvědčit, že jeho vyhledávač je lepší, než si mysleli. A to je pro společnost rozhodně úspěch.

Via TNW, Bing

Total
0
Shares
Další články