Bill Gates jako tajný Ježíšek daroval na Redditu místo iPadu krávu

Secret Santa je dlouholetý projekt na Redditu, kam se mohou dobrovolně přihlašovat jeho uživatelé. V jeden určitý den před Vánoci program ze všech uživatelů vytvoří obří řetěz, ve kterém každý z nich posílá dárek tomu následujícímu. V roce 2012 se účastnilo asi 45 tisíc lidí, letos už 120 tisíc. Během let se navíc z původně čistě vánoční akce vyvinul projekt, který umožňuje zasílat tímto způsobem dárky mnohokrát do roka, při celé řadě dalších příležitostí.

To vše je ale tak trochu trumfnutomožností, že se vaším tajným vánočním Ježíškem stane někdo slavný a známý. Reddit má calou řadu populárních uživatelů, mezi jinými jsou jeho pravidelnými návštěvníky třeba i Arnold Schwarzenegger a Bill Gates, kteří zde, stejně jako už i americký prezident, v minulosti odpovídali na dotazy uživatelů v populárním formátu Ask Me Anything.

Právě Bill Gates se rozhodl letošního ročníku Tajného Santy zúčastnit, a los mu přidělil čtyřiadvacetiletou uživatelku jménem Rachel. Situace je poněkud humornější o to, že Rachel na svém seznamu přání měla pro všechny případy i iPad. Kdyby snad vylosovaný dárce hodlal být skutečně velkorysý, což se skutečně mohlo stát. V projektu Secret Santa jsou sice většinou zasílány drobné dárky, čas od času se ale najde i někdo, kdo se nebojí ani těch větších.

bill gates secret santa

Gates Rachel iPad nezaslal, namísto toho koupil celou živou krávu. Tu jejím jménem daroval přes specializovanou charitu potřebné rodině třetího světa, aby jí zajišťovala příjem a obživu. Rachel jako symbol tohoto daru dostala od Billa roztomilou plyšovou kravičku a vlastnoručně podepsaný vzkaz. Aby sama nepřišla zkrátka, a dostala také nějaký prakticky využitelný dárek, přibalil Bill také knihu o cestování. Právě zájem o cestování naznačoval uživatelský profil Rachel na Redditu, takže trefa do černého byla nepochybnou záležitostí. Dárky a svou identitu Bill Gates zpečetil přiloženou fotografií.

I když Rachel svůj iPad nedostala a nezbývá jí, než na něj čekat i nadále a doufat, na letošní vánoce bude jistě dlouho vzpomínat. Pravděpodobně ne méně než krávou obdarovaná rodina, které Billův dárek pomůže změnit život a velmi jí usnadní každodenní fungování.