Augmentované Zlaté stránky na Layaru

Naši pravidelní čtenáři jistě znají augmented reality browser Layar. Nizozemský startup Layar je průkopníkem na poli mobilních augmentovaných browserů. Prostřednictvím zabudované kamery v telefonu nabízí uživatelům prohlížení okolí s přidanou digitální vrstvou. Ta je typicky reprezentována především body zájmu (POI – points of interest), tedy hospodami, restauracemi, apod. (viz třeba Yelp Monocle: první augmented reality aplikace pro iPhone v USA) Digitální vrstva může být ale třeba z Wikipedie (pro památky, apod.), z Flickru, Twitteru, atd.

pub galore

První velkou českou společností (na Layaru najdete ještě startup Realio.cz), která potenciál Layaru vyzkouší, je Mediatel – provozovatel Zlatých stránek.

Aplikace je v současnosti dostupná pouze pro majitele telefonů s operačním systémem Android. Pokud ještě nemáte staženo, stahujte aplikaci Layar, „layar“ Zlatých stránek je ve featured. Verze pro iPhone má být hotová v průběhu několika dní.

Uvidíme, jak dopadne souboj Zlatých stránek na Layaru vs. in-house vyvíjená augmented reality aplikace „mapofirem“ Seznamu.

obrázek via: DigiWeb.cz