Appstore od Amazonu umožní zkoušet aplikace

Amazon spustil svůj Appstore pro Android, který má trumfnout Googlův domovský Android Market. Zřejmě nejzajímavější inovací, kterou Amazon na tomto poli přináší, je možnost nezávazně si vyzkoušet jakoukoli aplikaci před tím, než si jí definitivně zakoupíte.

V tuto chvíli je Appstore od Amazonu teprve na startovní čáře. Svědčí o tom i počet dostupných aplikací – zatímco zde můžete vybírat jen v nabídce necelých 4000 aplikací, Googlův Android Market jich nabízí 200 000 a App Store od Applu ještě o 100 000 víc. Právě posledního jmenovaného si nový Appstore od Amazonu bere za vzor a chce se stát jeho obdobou pro Android.

Amazon se přitom rozhodně nebojí inovativních nápadů. Takzvaný “Test Drive” je asi nejzajímavější novinkou, kterou Appstore uživatelům Androidu přináší. Mohou si otestovat jakoukoli aplikaci v simulátoru Androidu na svém počítači a na základě toho se rozhodnout, zda si ji zakoupí, nebo ne. Nakupující si také mohou prostudovat osobní doporučení či recenze dalších uživatelů nebo si nastavit platební údaje tak, aby mohli od příště platit jediným kliknutím, podobně jako v dalších online obchodech od Amazonu.

Via TC, Mashable

Total
0
Shares
Další články