Apple zaútočil na Amazon, chce svou provizi

App Store začal omezovat některé nákupní aplikace kvůli uplatnění nových pravidel, která obchodníkům přikazují nabízet zboží i přímo prostřednictvím sítí Applu, pokud aplikace umožňuje jejho nákup jinde.

New York Times zveřejnily zajímavou zprávu o tom, že z App Store byla stažena aplikace sloužící ke čtení e-knih od Sony. Podle vývojářů Apple oznámil, že nemohou nadále prodávat e-knihy prostřednictvím své aplikace, pokud transakce nebudou procházet přes Apple.

Kde je zakopaný pes? Vydavatelé čtecích aplikací jako Sony nebo Amazon otevřou v mobilním zařízení nové okno v prohlížeči vždy, když si chce uživatel koupit další knihu. Tak obcházejí pravidla, protože technicky si pak uživatel nekupuje zboží prostřednictvím aplikace, za což by firmy musely Applu platit, ale volně na webu. Jenže Apple zjevně chce svůj kus koláče a nyní tvrdí, že vývojáři musí umožnit obojí, tedy stahování přes web i přes aplikaci současně.

Pokud uživatel využije nákup přes aplikaci, inkasuje Apple plných 30 procent, což rozhodně nejsou malé peníze. V případě virtuálního zboží do her je to ještě přijatelné, jinde jsou ale marže znatelně menší. Za zmínku také stojí, že opatření zatím z nějakého důvodu platí pouze pro e-booky.

Via TC

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Snapchat, WeChat, WhatsApp – hity loňského roku a hrozba sociálních sítí

Podle posledních dat agentury Flurry Analytics se aplikace využívají průměrné o 115 procent a navíc - chatovací aplikace poskočily dramaticky o 203 procent. Konkurence na App Store sice zařídila, že šance na finanční úspěch aplikace klesne do roku 2018 na 0,01 procenta. To ale neznamená, že se zastaví příval nových aplikací a růst jejich využívání.
Přečtěte si více

Křišťálová Lupa vyhlásila vítěze: Ticketon, GoodData, Ondřej Fryc i Vladimír Franz

Každoroční internetová anketa Křišťálová Lupa zná své letošní vítěze. Na počet a sílu získaných ocenění ve čtrnácti kategoriích, z nichž polovinu vybírala porota a polovinu veřejnost, byl nejúspěšnější Mall.cz, po dvou cenách si odnesly ještě společnosti MAFRA a Seznam. Zvláštní cenu získal server zakomunistu.cz.