Apple představil výsledky, z úspor by koupil celý Amazon

Po Googlu, Facebooku, Zynze, Yahoo a dalších představil výsledky čtvrtletního hospodaření i Apple. Společnost dosáhla na úctyhodných 8,2 miliardy dolarů zisku a za končící účetní rok měla celkem 156 miliard příjmů. Ohromující je i množství peněz, které má k dispozici.

Svoje výsledky hospodaření během posledních dní představila řada technologických společností – Google, Yahoo, Facebook, Zynga. Ani v jednom z těchto případů ale nešlo o čtvrté čtvrtletí. V případě Applu, který má účtování posunuté, ale na konci září účetní rok 2012 skončil, a tak se dá rekapitulovat za delší dobu než pouhé tři měsíce.

Výsledky jsou působivé. Apple vygeneroval za uplynulý účetní rok (od října 2011 do září 2012) 156 miliard dolarů příjmů a čistý zisk (GAAP) 41,7 miliardy dolarů. Na poslední čtvrtletí z toho připadalo 36 miliard příjmů a 8,2 miliardy zisku. Příjem na akcii činil v posledním čtvrtletí 8,67 dolaru, což je meziroční růst o 23 procent.

Ještě zajímavější ale možná je, kolik má Apple k dispozici finanční hotovosti. V té totiž společnost ve formě krátkodobých finančních investic a ekvivalentů drží 121,3 miliardy dolarů (na konci třetího čtvrtletí to bylo 117,2 miliardy). To je tolik, že by si za to mohl Apple koupit celý Amazon (momentálně v hodnotě 100,8 miliardy) a ještě by mu zbyly drobné na Yahoo (19,7 miliardy dolarů).

Případně, jak zmiňuje TechCrunch, by si mohla společnost koupit vesmírnou stanici, která podle odhadů vyjde na zhruba stejně jako Amazon, takže by na Yahoo zbylo i v tomto druhém případě. Pro další srovnání, Facebook má momentálně hodnotu 48,3 miliardy dolarů, samotný Apple pak 571,4 miliardy.

Via TC

 

Total
0
Shares
Další články