Apple plánuje placenou novinovou aplikaci pro iPad

Hledání nových zdrojů příjmů, kterým nyní prochází většina amerických vydavatelů tradičně papírových médií, má novou naději a zároveň tak trochu překvapení. Apple se podle všeho plánuje zúčastnit a vydělat nějaký ten dolar. Využije k tomu úspěch s prodejem tabletu iPad.

Uživatelé by měli platit předplatné za užívání novinových aplikací pro iPad. Podle Rogera Fidleyho z Institutu žurnalistů v Columbii by Apple kasíroval 30 procent z tržeb za předplatné a 40 procent z prodané reklamy. Zároveň prý Apple souhlasil s tím, že by předplatitelé mohli poskytnout aplikaci své osobní údaje. To by jim mohlo zkvalitnit poskytovaný obsah (byl by jim více šitý na míru), zároveň by to ale mohlo přilákat lepší nabídky od inzerentů, kterým by to umožňovalo lépe reklamu cílit. Fidleymu se systém provizí příliš nelíbí, preferoval by pevně stanovené poplatky. Na to ale Apple skoro jistě nepřistoupí, argumentem budiž iTunes, kde systém provizí funguje velmi dobře a srovnali se s ním takoví giganti, jakými jsou americké nahrávací společnosti.

Via VB

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Čtyři koncepty, které bychom chtěli nejen kvůli designu

Facebookový telefon, foťák od Instagramu, hodinky od Applu. Mnohým designérům představa úplného splynutí známé služby či značky s hardwarem nedá spát a musíme uznat, že přinejmenším vizuálně je to obvykle představa velice lákavá. A jak se ukazuje, docela rozšířená, přestože ke skutečnosti je obvykle daleko.
Přečtěte si více

Google dál čistí portfolio, končí některé služby a jiné se mění

Konsolidace služeb, kterou Google započal po nástupu Larryho Page do vedení společnosti, pokračuje. S koncem AdSense for Feeds, Spreadsheets Gadgets a dalších se počet obětí vyšplhal už na skoro 60. Není ale vše jen negativní. Do nové podoby se mění Google Trends a jako malé bolestné získali novou šikovnou funkci uživatelé Gmailu - vyhledávání v přílohách.
Přečtěte si více

BitCoinová mánie pokračuje, přes noc cena vyrostla o polovinu

Jestli se ještě včera nevěřícně jásalo po symbolickém překonání hodnoty 100 dolarů za jeden BitCoin, dnešní ranní pohled na rekordních 147 dolarů byl úplně z jiného světa. Později se sice cena propadla, teď už ale zase vesele stoupá vzhůru k novým rekordům. Realtime graf vývoje hodnoty BitCoinů je zkrátka naší dnešní nejoblíbenější atrakcí, od které nedokážeme odlepit oči.