Apple plánuje placenou novinovou aplikaci pro iPad

Hledání nových zdrojů příjmů, kterým nyní prochází většina amerických vydavatelů tradičně papírových médií, má novou naději a zároveň tak trochu překvapení. Apple se podle všeho plánuje zúčastnit a vydělat nějaký ten dolar. Využije k tomu úspěch s prodejem tabletu iPad.

Uživatelé by měli platit předplatné za užívání novinových aplikací pro iPad. Podle Rogera Fidleyho z Institutu žurnalistů v Columbii by Apple kasíroval 30 procent z tržeb za předplatné a 40 procent z prodané reklamy. Zároveň prý Apple souhlasil s tím, že by předplatitelé mohli poskytnout aplikaci své osobní údaje. To by jim mohlo zkvalitnit poskytovaný obsah (byl by jim více šitý na míru), zároveň by to ale mohlo přilákat lepší nabídky od inzerentů, kterým by to umožňovalo lépe reklamu cílit. Fidleymu se systém provizí příliš nelíbí, preferoval by pevně stanovené poplatky. Na to ale Apple skoro jistě nepřistoupí, argumentem budiž iTunes, kde systém provizí funguje velmi dobře a srovnali se s ním takoví giganti, jakými jsou americké nahrávací společnosti.

Via VB

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Týden v našem koši. Co jste si na Těch internetech nepřečetli

Sociální síť pro majitele WiFi, česká hvězda na Google+, objímání domů. Každý týden nám v e-mailu přistane řada zpráv, které nám připadají příliš šílené, nestihneme je zveřejnit v návalu jiné práce, zapomeneme na ně, nemáme na ně náladu nebo z jiného důvodu nikdy nespatří naši homepage. U některých je to ale vlastně docela škoda, a tak jsme se vám je rozhodli přinášet v rámci pátečního úklidu e-mailové schránky.
Přečtěte si více

Jak si rozumí internet a zákony v diskuzích, při citování i jinde

Zajímavý seminář nazvaný "Law, Media and Information in the Era of Internet" názorně ukázal, jak málo toho vlastně my, obyvatelé a obhospodařovatelé internetu, víme o vztahu světa online a platných zákonů u nás i ve světě. Akci pořádala advokátní kancelář Pelikán Krofta Kohoutek a už pouhá šíře zmíněných témat byla důkazem, že by podobných setkání mělo být víc.
Přečtěte si více

Infografika: Abeceda osobní značky

Mít vypracovanou svoji osobní značku se rozhodně hodí, už jen proto, že snadněji seženete někoho, kdo vám bude chtít platit za práci. Dosáhnout dobré osobní značky ale v praxi dá pořádný kus práce. Dnešní infografika vám poradí co dělat, abyste šli svému štěstí naproti.