Apple již stojí přes 300 miliard dolarů

Apple, který se v uplynulém roce stal druhou nejdražší společností světa, překonal během včerejška další magickou hranici, tentokrát ve výši 300 miliard dolarů.

Při ceně necelých 330 dolarů na akcii a 917 milionech vydaných akcií celkem se tržní hodnota společnosti držela při včerejším obchodování kolem 302,5 miliardy dolarů. Před Applem se stále drží pouze Exxon Mobil, jehož tržní hodnota činí 376 miliard. Druhou nejdražší technologickou společností je Microsoft s 240 miliardami dolarů.

Apple stál na začátku roku 2010 “jen” 213 miliard dolarů a byl až pátou nejdražší americkou společností. Konkurenční Microsoft poprvé v historii obou firem překonal v tržním ocenění v květnu, jeho růst se nicméně tímto psychologickým vítězstvím nezastavil a pokračoval dál. Za poslední rok se cena Applu zvýšila o více než 40 procent, což při jeho startovní hodnotě znamená obrovský nárůst. Pro srovnání, cena Facebooku se sice za stejné období zhruba zpětinásobila, absolutní nárůst ale byl oproti Applu poloviční.

Via TC

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jak si rozumí internet a zákony v diskuzích, při citování i jinde

Zajímavý seminář nazvaný "Law, Media and Information in the Era of Internet" názorně ukázal, jak málo toho vlastně my, obyvatelé a obhospodařovatelé internetu, víme o vztahu světa online a platných zákonů u nás i ve světě. Akci pořádala advokátní kancelář Pelikán Krofta Kohoutek a už pouhá šíře zmíněných témat byla důkazem, že by podobných setkání mělo být víc.