Apple App Store bude informovat o průběhu schvalování aplikací

Nový systém by měl vývojáře průběžně informovat o průběhu schvalování. Narozdíl od původního systému, kde se jen zobrazovala průměrná doba vyřízení žádosti, budou nyní data o každé aplikaci dostupná zvlášť. K vidění budou tři stavy a to „Waiting for Review“, „In Review“ a „Ready for Sale“. U každého z nich bude uvedeno, kdy aplikace do té které fáze posuzování dospěla. Přestože změna nevypadá na první pohled nijak dramaticky, developeři si ji velice pochvalují.

Apple Application Status

„Pro vývojáře je to podle mého názoru nejbezvadnější funkce, kterou kdy přidali.“ myslí si Oliver Cameron, původce úspěšné iPhone aplikace Postman.

Toto vylepšení je ale pouze prvním krokem směrem ke zkvalitnění komunikace s developery. Na dalších problémech schvalovacího procesu bude Apple muset ještě zapracovat – to se týká především neprůhlednosti celého systému. Zatímco některé aplikace nejsou schváleny, i když při přezkoumání na nich žádná chyba nalezena není, jindy musí být již schválená aplikace pro nevhodnost z prodeje stažena.

via Wired