Appgravity, nový vyhledávač aplikací pro Android

Startup Appgravity se specializuje na vyhledávání aplikací pro Android, prozatím pouze v Android Market, plánuje ale i další obchody. Pokud jde o Android Market, Google situaci nijak neulehčuje.

Vyhledávat se v Appgravity dá jak přes jména aplikací, tak přes klíčová slova, a výsledky je následně možné filtrovat podle celé řady ukazatelů, například kategorie, počtu stažení či stáří aplikace. Právě to, spolu s přehlednějším uživatelským rozhraním, jsou hlavní výhody oproti nativnímu vyhledávači aplikací, který je k dispozici přímo v Android Market. Startup si všechna data stahuje přes API obchodu, situace ale není úplně jednoduchá. API totiž není oficiálně určeno pro developery, daleko více funguje pro komunitu kolem Android Marketu, a podle lidí z Appgravity k němu neexistuje ani žádná oficiální dokumentace od Googlu.

Tým Appgravity se ale rozhodně nechce zastavit jen u oficiálního obchodu mobilní platformy Googlu, existují plány na další rozvoj. Nejprve by měl přibýt obchod s aplikacemi od Amazonu, následně i některé menší nezávislé obchody. Právě implementace většího množství obchodů s aplikacemi by výhledově měla umožnit, aby Appgravity dokázalo i vzájemně srovnávat cenu aplikací, což by zase ve výsledku startupu přitáhlo nové uživatele. Během prvních měsíců tohoto roku má Appgravity v plánu první vlnu externích investic.

Via TNW

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Liga na ochranu internetu přichází, oficiálně od čtvrtka

Už tento týden, ve čtvrtek 19. července, začne fungovat ambiciózní projekt Internet Defense League. Jeho cílem je propojit velké i malé weby a jejich návštěvníky do jedné velké sítě, skrze níž bude možné v případě nouze vyslat signál a vydat se do boje za svobodu internetu. A co víc, otevřená inspirace Batmanem a internetovými memy nadchne každého geeka.