AOL prodává ostatky Winampu agregátoru on-line rádií Radionomy

Rojily se spekulace, že odkaz WInAmpu ožije pod rukama vývojářů z Microsoftu, ale všechno je jinak. Přehrávač včetně služby Shoutcast se přesouvá pod křídla belgické služby Radionomy.

“Winamp.com a přidružené webové služby skončí 20. prosince 2013,″ oznámilo vedení firmy konec legendy s tím, že už nebude ani ke stažení. Závěr zprávy už je ale nostalgický.  ”Děkujeme za podporu winampové komunity během více než patnácti let.” Tak vypadalo parte jednoho z nejpopulárnějších hudebních přehrávačů. Netrvalo to dlouho a pozůstatky Winampu se budou stěhovat do Evropy.

Podle serveru Techcrunch na změnu jako první upozornila Carsten Knobloch, která si všimla, že nameservery Winamp už spadají pod Radionomy. Techcrunch si to ověřil u vedení (AOL vlastní Techcrunch) a obchod má být uzavřen do konce týdne.

Radionomy spravuje katalog se šesti tisíci rádiovými stanicemi a k tomu umožňuje uživatelům tvorbu vlastních kanálu. S nákupem Shoutcastu se jejich nabídka rozroste o dalších padesát tisíc rádií, a to už je znát. Obchod dává smysl i proto, že Radionomy využije technologie kultovního přehrávače pro další služby. Navíc jeden ze strategických investorů Radionomy je MusicMatic, který se specializuje na vývoj hudebních a video kulis do obchodů a podobných prostor.

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Zatmění Slunce, zeleninové recepty a Plzeň-Slavie. To vše i dost dalšího zajímalo Čechy minulý týden

Minulý týden jsme byli my, Češi, hodně zvědaví. Určitě největší událostí bylo zatmění Slunce, a tak jsme si o tom hledali patřičné informace. Na pulty supermarketů k nám dorazil také tuřín a jelikož jsme "lidi koumaví", tak jsme hledali recepty, kde by se tuřínu dalo naplno využít. O to všechno a i jiné věci se Češi v minulém týdnu na internetu zajímali.