Angry Birds ulovili 6,5 milionu stažení na Štědrý den

Společnost Rovio měla letos díky svým Angry Birds opravdu spokojené Vánoce. Některou z her Angry Birds, Angry Birds Rio nebo Angry Birds Seasons si jen na Štědrý den stáhlo celkem 6,5 milionu uživatelů a stylově tak završili letošní spanilou jízdu.

Oproti Štědrému dni v roce 2010 znamená toto číslo více než trojnásobný nárůst. A tvůrci rozzlobených ptáků si jsou významu takového úspěchu moc dobře vědomi. Svým fanouškům vzkázali: “Jsme opravdu nadšeni, že se přes prázdniny s Angry Birds seznámil tak obrovský počet nových lidí. Pro rok 2012 jsme připravili vzrušující nové verze a už se nemůžeme dočkat, až je představíme veřejnosti.”

Rovio a jejich Angry Birds tak dovršili velmi úspěšný rok, kdy je podle serveru The Next Web hrálo v průměru 30 milionů lidí denně. Už v červnu přitom aplikace Angry Birds přesáhly průměrný počet denních stažení v řádu jednoho milionu. Koncem roku se pak hovořilo o tom, že v mobilní reklamě údajně předehnali Google a zároveň se stali nejstahovanější aplikací pro iPad a iPhone.

Motiv rozzlobených ptáků se stal velmi populární – protlačil se na koláče a sladkosti, do čínských zábavních parků i na večerní róbu manželky Petera Vesterbacky, šéfa marketingu společnosti Rovio. Oblíbenou hru oslavila i stylová vánoční výzdoba. Sami tvůrci rozzlobených ptáků také přišli se speciální kuchařkou a v příštím roce by měly po prvních kamenných obchodech vzniknout i první tematické zábavní parky v Evropě.

Via Mashable, TNW

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Už jste viděli nové interaktivní panorama z Marsu?

Nejspíš nebudeme jediní, kdo hltá příběhy vozítka Curiosity z výpravy na Mars. Už ta představa je fascinující, obzvlášť, když jí vydatně pomáhají fotky ve vysokém rozlišení. Na světě je nyní další krásné panorama, jež z dostupných materiálů vytvořil jeden z uživatelů služby 360Cities, která sídlí v Praze.
Přečtěte si více

Bankovní trojan řádí i v Česku, spadeno má na bitcoiny

S růstem kurzu bitcoinu se z virtuální měny stává čím dál tím zajímavější komodita pro internetové piráty. Bezpečáci z ESETu objevili novou vlnu bankovního viru Hesperbot. Stejně jako v předešlých případech, i tentokrát hrozba využila nebývale působivou kampaň založenou na důvěryhodných organizacích, čímž své oběti nutila ke spuštění malwaru.
Přečtěte si více

Anonymous stáhli svou podporu WikiLeaks

Po několika letech silné podpory organizace WikiLeaks se přinejmenším část internetového hnutí Anonymous rozhodla ji přerušit. Mezi důvody patří přílišný důraz na osobu Juliana Assangeho a také agresivita, s níž lidé za WikiLeaks začali od svých příznivců vybírat peníze.