Android zase dělá v Silicon Valley zlou krev

Steve Jobs prohlásil, že investuje poslední penny do zničení Androidu. Teď se do Googlu pustil šéf Oracle. A to útokem na zásadní moto světové internetové jedničky.

Don’t be evil? Naopak. Šéf Oracle Larry Ellison si nebral v rozhovoru pro televizi CBS servítky a rovnou si začal vyřizovat účty s Googlem. Larry Page a jeho tým podle něj porušili googlemantru v okamžiku, kdy použili Javu pro vývoj operačního systému Android. A to bez povolení Oraclu. “Myslím, že to co udělali bylo absolutně zlé,” narážel na několik let starou kauzu.

Page se tak dostal na exkluzivní seznam vysokých manažerů z Valley, které šéf Oracle veřejně znectil a zkritizoval. Společnost je to exkluzivní – Bill Gates, Leo Apotheker nebo šéf Salesforce.com Mark Benioff.

Ellison připomněl i Steva Jobse. I on neměl rád Android, který byl podle něj sprostá kopie iOS. Každopádně Applu teď podle Ellisona chybí. “Mám rád Tima Cooka a v Applu je stále plno talentovaných lidí, ale nahradit Steva prostě nejde,” dodal.

via Reuters

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Co jsme uplynulý týden hledali a sdíleli: Voda, sníh a Ukrajina

Odlišnost Facebooku a Twitteru se zase projevila naplno. Co myslíte, na které z těchto sociálních sítí se nejvíc mluvilo o Ukrajině, a na které o tom, že v Praze sněží? Na Seznamu se pak naskytl obvyklý obrázek: celebrity, peníze, televize, nahotinky... Opět jsme nahlédli do internetových zájmů Čechů za minulý týden.
Přečtěte si více

Google dál čistí portfolio, končí některé služby a jiné se mění

Konsolidace služeb, kterou Google započal po nástupu Larryho Page do vedení společnosti, pokračuje. S koncem AdSense for Feeds, Spreadsheets Gadgets a dalších se počet obětí vyšplhal už na skoro 60. Není ale vše jen negativní. Do nové podoby se mění Google Trends a jako malé bolestné získali novou šikovnou funkci uživatelé Gmailu - vyhledávání v přílohách.