Android market pro web a nový Android 3.0 Honeycomb

Android Market, obdoba úspěšného obchodu s aplikacemi od Apple určená telefonům na bázi Androidu, je všem uživatelům k dispozici již dva roky a nabízí v současnosti mezi 100 a 200 tisíci her a aplikací. Až do včerejšího dne byl ovšem přístupný pouze přes mobilní zařízení, jiným způsobem se k němu nikdo dostat nemohl. Naopak od včerejška přibyla jako možnost přístupu i klasická webová stránka.

Deisgn nové webové pobočky obchodu se nese v podobném stylu jako iTunes. Grafická podoba pro prohlížeč by měla všem návštěvníkům na jejich počítačích poskytnout daleko větší komfort než na tom nejchytřejším představitelném telefonu. Samozřejmostí je vyhledávání aplikací, ať již podle jejich popularity, relevance či zda jde o placenou aplikaci nebo volně stahovatelnou.

Přítomné je i propojení se sociálními médii, takže lze aplikace jednoduše a rychle sdílet na Twitteru s přáteli a známými. Na hlavní stránce Google ukazuje ty nejúspěšnější kousky v každé kategorii.

Propojení přes cloud

Pro využití webového Androidího obchodu lze využít přihlášení přes Google account, přes nějž by zároveň mělo jít sledovat stažené a koupené aplikace, včetně těch stažených a koupených přes klasickou mobilní verzi obchodu.

Webová podoba Android Market

Pokud se rozhodnete koupit si něco v Android Marketu přes web, nemusíte se bát, že půjde o nějak složitý proces. Stačí objednat, u placených apliakcí zaplatit, a aplikace se přes mobilní signál nahraje přímo do vašeho přístroje. Celý systém prohlížeč-obchod-telefon je propojen přes cloud, aby ušetřil uživatelům co nejvíce práce a starostí.

A co čeká uživatele tabletů s novým Honeycombem 3.0? Kompletní redesign, interaktivní notifikace a widgety, vylepšený multitasking a Google Mobile služby lépe optimalizované pro odlišné prostředí tabletu. Kromě toho Google rovnou představil i první aplikace optimalizované pro nový Android od více než sedmnácti tvůrců, mezi nimi CNN, The Economist, Intuit, Time Magazine a Zynga.

Via Google, eW