Američtí operátoři investují do NFC plateb 100 milionů dolarů

Do společného projektu Isis zaměřeného na NFC mobilní platby se chytají američtí operátoři AT&T, Verizon a T-Mobile, kteří jej založili, investovat kolem 100 milionů dolarů i více.

Přesná výše investice záleží hlavně na tom, kolik partnerů z řad bank a obchodníků se Isisu podaří získat. Prozatím má partnery mezi největšími jmény na poli platebních karet, spolupráci přislíbili Visa, MasterCard, American Express a z menších vydavatelů také Discover. Největším konkurentem Isisu je Google Wallet, stejně zaměřený projekt od Googlu.

Zatímco Google Wallet se již od konce května pilně testuje v New Yorku a San Franciscu, a širšího startu by se mobilní peněženka měla dočkat ještě do konce roku, Isis nedokáže svoje platby velmi pravděpodobně zprovoznit dříve než kolem poloviny roku 2012. Na druhou stranu díky většímu počtu partnerů by mohl společný projekt operátorů hned ze začátku být přístupný většímu počtu obchodníků a spotřebitelů než postupně spouštěný Wallet od Googlu.

Wallet zatím jako partnery získal z řad karetních vydavatelů MasterCard, mezi bankami Citibank a z mobilních operátorů s ním spolupracuje Sprint. Analytiky všeobecně očekávaná varianta je, že Google bude dříve či později nucen se do projektu Isis také připojit. Kromě jiného by se tím předešlo také přehnané fragmentaci trhu, která by v případě NFC plateb mohla mainstreamový úspěch tohoto platební nástroje výrazně zkomplikovat.

Via moco

Total
0
Shares
Další články