Americký OneLogin koupil české Portadi

Americká společnost OneLogin kupuje startup s českými kořeny Portadi. Dušan Vítek a Tomáš Soukup, kteří Portadi rozjeli, budou na projektu i nadále spolupracovat. Cenu akvizice firmy nezveřejnily.

“Když jsem narazil na Portadi, okamžitě jsem se zamiloval do toho, jak snadno se jejich produkt používá. Po týdnu občasného používání jsem měl přidané desítky aplikací, aniž bych o tom přemýšlel. Por­tadi vytvo­řilo inteligentní heuris­ticky zalo­žený mechanismus, který bez problémů a s velmi vyso­kou přes­ností dete­kuje při­hla­šo­va­cí akti­vitu u­ži­va­tele a zachy­cuje jeho pověření v tomto pro­cesu. Rychle jsem si uvě­do­mil, že toto musíme do OneLogin zahr­nout,” uvedl k akvizici zakladatel a generální ředitel OneLogin Thomas Pedersen.

Spojení s velkou společností si pochvaluje i zakladatel a generální ředitel Portadi Dušan Vítek: „Díky tomu, že jsme se stali součástí OneLogin, můžeme přinést výhody Portadi mnohem širšímu publiku o mnoho rychleji, než bychom to zvládli sami.“

Portadi.com

Portadi.com

Portadi je český startup se sídlem v Kalifornii, který usnadňuje správu hesel a přístupů v rámci cloudových aplikací.

Uživatel získá zjednodušené přihlášení do všech jemu přidělených služeb, zatímco správce vidí, kdo má k jaké službě přístup a jak jsou služby využívané. To mu dovolí optimalizovat náklady na placené účty.

Letos Portadi uspěl v konkurenci 500 firem, když byl vybrán do třetího ročníku technologického akcelerátoru Microsoft Ventures v Berlíně.

„Původně jsme nabízeli správu přístupů k nejrůznějším online službám, které dnes týmy ve firmách běžně využívají. Nakonec se ale ukázalo, že hlavní motivace zákazníků, proč nás použít, je analytika. Byť je to vlastně jen datová nadstavba nad samotnou technologií, kterou jsme považovali za klíčovou,“ vysvětlil motivaci startupu pro tyinternety už dřív Dušan Vítek.

dušan vítek portadi

Mezi zákazníky OneLogin se řadí třeba Uber, Pandora nebo Pinterest. Podle vyjádření společnosti jsou vedle „fantastického“ produktu Portadi přínosem i zakladatelé.

Diskuze k článku