Amazon shání profíky a skladníky. Otevře v Česku dvě distribuční centra

Až deset tisíc pracovních míst by měl otevřít Amazon ve dvou nových distribučních centrech v okolí Brna a Prahy. Rázem se z něj stane jeden z největších zaměstnavatelů v Česku.

Celosvětový úspěch Amazonu se začíná projevovat i v Česku. Právě u nás, v centru Evropy, totiž internetový gigant otevře dvě nová centra, ze kterých bude obsluhovat evropské zákazníky.

“Rádi bychom poděkovali českým úřadům za bezprostřední podporu,” tvrdí v tiskové zprávě šéf Amazonu pro evropské aktivity Tim Collins. “Skutečnost, že se Amazon rozhodnul pro Českou republiku, znamená také uznání pro českou administrativu, která dlouhodobě usiluje o hladký a spolehlivý proces v případech zahraničních investic do České republiky,” tvrdí ministr zahraničí v demisi Jan Kohout. Polívčičku si přihřál samozřejmě i ministr průmyslu Jiří Cieńciała.

Česká centra rozšíří síť pětadvaceti podobných skladů v sedmi evropských zemích. Amazon si od investice slibuje především posílení v kritických obdobích před Vánocemi.

Rozjezd je naplánovaný na druhou polovinu roku 2014, ale firma už otevírá nábor. Hledají se lidé z různých oblastí spojených s příjmem zboží, jeho kompletací a balením, a také pro manažerské posty a jako vedoucí týmů. V dubnu 2014 bude společnost pokračovat v najímání pracovníků pro navazující pozice.

Hlásit se mohou lidé, kteří mají minimálně výuční list nebo středoškolské vzdělání. Měsíčně by si například skladník měl vydělat až necelých dvacet tisíc. Zájemci mohou již ode dneška zasílat své žádosti o zaměstnání na e-mailovou adresu careers-in-czech-republic@amazon.cz.

Pražské centrum o rozloze 13 fotbalových hřišť se otevře v Dobrovízi, hned vedle centra pro vrácené zboží u Letiště Václava Havla Praha. Nové haly se stavět nebudou, Amazon si je pronajme. Brněnskou základnu našel Amazon u dálnice D1.

Amazon už s prostředím střední Evropy zkušenosti má. Před dvěma lety otevřel centrum podpory prodeje v Bratislavě, kde otevřel 300 pracovních míst. Česká akce je mnohem větší, firma slibuje v každém centru dva tisíce stálých a až tři tisíce sezónních pracovních míst.

Z velkých internetových hráčů už v Česku působí třeba Skype, který má na Andělu vývojářskou buňku, lidi tu zaměstnává i eBay a větší než obvyklé zastoupení má i Google, který svádí ostrý souboj s tuzemskou jedničkou Seznamem.

Total
0
Shares
Další články