Aktuální hospodářské výsledky Googlu v infografice

Že pěkná infografika dokáže informace předat v mnohem stravitelnější formě než běžný text, v tom s námi asi budete souhlasit. A že dokáže ve snesitelné formě předat i něco tak nudného, jako hospodářské výsledky společnosti, to už je jen důsledek tohoto pravidla.

O drobné nehodě a dalších peripetiích Googlu při zveřejnění čtvrtletního výsledku hospodaření jsme již psali v pátek. Od té doby se mnoho nezměnilo k lepšímu ani horšímu a akcie společnosti se drží poblíž hodnot, na nichž ukončily čtvrteční obchodování, dál klesaly jen o 2 procenta. Aktuální hodnota před počátkem dnešního obchodování je navíc mírně v plusu, ve chvíli psaní tohoto článku o necelého půl procenta.

Aktuální vývoj ceny akcií Googlu

Jaké ale vlastně byly ony hospodářské výsledky? Pokud se vám nechce prokousávat nudnými čísly z pátečního článku a chcete pro lepší představu i grafické srovnání s předchozími roky, bude se vám hodit infografika od statistického portálu Statista, která základní údaje i s vývojem za posledních několik let shrnula. Google si nyní pohoršil zejména v souhrnné ceně svých akcií, tzv. tržní kapitalizaci, a na Microsoft, který před nedávnem alespoň na moment předstihl, tak rázem ztrácí kolem 20 miliard dolarů.

Hospodářské výsledky Googlu Q3 2012

 

Total
0
Shares
Další články