Airbnb „vynalezlo“ hotel, staví 324bytový dům a nabídne i dlouhodobé nájmy

Doteď bylo možné Airbnb využít na pronájem bytů, domů nebo třeba iglú a domluvit si například průvodce městem. Od příštího roku společnost spouští novinku – společně s developerskou firmou Newgard Development Group na Floridě staví 324bytový komplex. Ten bude i nadále vlastněn Newgardem a fungovat bude pod značkou Niido powered by Airbnb.

O co konkrétně jde? Airbnb se tak v podstatě ještě více pouští do byznysu hotelů, píšou britské Financial Times. Jednotlivé apartmány budou pronajaty nájemcům, kteří je pak dále mohou na 180 nocí v roce pronajmout právě přes Airbnb.

Komplex nacházející se v Kissimmee na Floridě se má otevřít již začátkem příštího roku a svým nájemcům nabídne dveře fungující bez klíčů nebo speciální bezpečné uložiště na věci, čímž chce zjednodušit další pronajímání bytů na platformě.

Novinka bude fungovat na speciální aplikaci, pomocí které mohou nájemníci-hostitelé řídit poptávky od návštěvníků nebo další služby jako výměnu povlečení. V budově zároveň bude „master host“ (hlavní hostitel) a uklízecí služby.

Z krátkodobých nájmů si pak tržby rozdělí všechny tři zainteresované strany – Newgard jako vlastník budovy 25 procent z ceny za noc, Airbnb klasický poplatek tři procenta a zbylých 72 procent připadne nájemníkovi bytu, který jej dále pronajme.

Společnost svým novým projektem reaguje na rostoucí kritiku ze strany měst nebo vlastníků bytů ohledně obcházení regulací nebo provozování nelegálních hotelů. „Snažíme se ujistit, že sdílení domovů neprobíhá v šedé zóně. Tohle partnerství ukazuje, jak pronajímatelé, developeři a Airbnb mohou pracovat společně,“ cituje globálního ředitele partnerství JaJa Jacksona portál Bloomberg.

Spolupráce se přitom nemá zastavit na Floridě, v nejbližších dvou letech plánuje společnost Newgard vybudovat více než dva tisíce podobných bytů ve Spojených státech. „Tohle je jenom začátek… Home-sharing chceme dostat v USA všude, kam můžeme,“ uvedl její ředitel firmy Harvey Hernandez s tím, že s Airbnb aktuálně vybírají další vhodné lokality na pět bytových komplexů.

https://twitter.com/HopeStillFlies/status/919280120921247746

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Infografika: Za deset let utratili Češi na Aukru 24 miliard

Obchodní portál Aukro slaví deset let na trhu. Aktuálně jsou na něm registrovány 3 miliony uživatelů, kteří každou minutu koupí 22 položek. Za celou dobu existence zde lidé utratili 24 miliard korun za 64 milionů vystavených položek. Nejčastěji za oblečení a doplňky, vybavení pro dům a zahradu, sběratelské předměty a počítače.