Adopce autorů, darování výkonu a další. Podpořte nás moderně!

Tak nějak už nás přestalo bavit nadávat, že z reklamy je málo peněz, a že snaha vydělávat na online obsahu je snad ještě horší nápad než založit si dnes slevový server. A tak jsme se rozhodli přispět do diskuze o monetizaci internetových médií vlastním experimentem a vyzkoušet i některé úplně nové cesty. Podívejte se, s čím jsme přišli…

Stránka tyinternety.cz/podporte-nas je náš nový rozcestník jak pro tradiční inzerenty, tak pro všechny potenciální zájemce o osobitou formu propagace, spolupráce či podpory. Na konkrétních případech chceme ukázat, jak můžete přispět k rozvoji svého oblíbeného média, a nabídnout vám k tomu co nejvíce možných cest. Zároveň se o všechny zkušenosti plánujeme dělit s našimi kolegy, bloggery a malými vydavateli. Protože ono to jde, jenom musíme společně přijít na to jak.

Co z toho, když nás podpoříte? Častěji zvedneme zadky a rozjedeme se hledat nové lidi a novou inspiraci po České republice, Slovensku i okolních zemích. Každý litr benzínu se počítá a vy uvidíte přesně, kolik kilometrů jsme díky vám najezdili. Dostaneme se také na velké i zatím neobjevené konference, a nejen že pro vás všechno sepíšeme, ale taky zpátky přivezeme exkluzivní řečníky a nápady pro české akce. Budeme dál rozšiřovat náš tým o zkušené kvalitní osobnosti – když to dobře půjde, rádi bychom vám jednu velkou posilu představili už letos v létě.

Jestli vás nelákají příspěvky na benzin a na kerosin, můžete snadno adoptovat některého z našich autorů a stát se tak patronem každého z jeho článků – a lidé se o tom samozřejmě dozví. Jestli jste větší firma, máme pro vás nové možnosti a informace ve volně přístupné prezentaci. A pod každým článkem taky najdete dnes již poměrně rozšířenou možnost ocenit ho přes Flattr. Ani tím ale rozhodně nekončíme a různé cesty hodláme hledat i do budoucna a zkoušet také hodně netradiční přístupy.

První větším experimentem v tomto směru je naše spolupráce s portugalským startupem CrowdProcess, který je součástí prestižního Seedcampu. Díky němu nás podpoříte už jenom tím, že si Tyinternety pravidelně otevřete a začtete se do našich článků. CrowdProcess totiž funguje tak, že přes prohlížeč a bez nutnosti jakékoliv instalace umí od návštěvníků webů získávat malé procento výkonu jejich počítače. Tuto výpočetní kapacitu pak prodává pro složité výpočty a o zisk se dělí s provozovatelem webu. Vše samozřejmě tak, aby návštěvník nebyl nijak omezován – jde vždy maximálně o 5 procent kapacity počítače, funkce se nevztahuje na mobilní zařízení a má nízkou prioritu, aby v případě potřeby okamžitě uvolnila místo důležitějším procesům.

Zatím je tahle parta v rané fázi a peníze začne zapojeným stránkám generovat až v dalších měsících. Rádi ale spojíme naše nadšení pro startupy s podporou vzniku něčeho nového a třeba přijdeme na to, že právě v tomhle je budoucnost. Pomoci nám v tom můžete především vy a budeme rádi za vaše nápady, zpětnou vazbu …a příspěvky.

Total
0
Shares
Další články