3D-mapování ulic pro smartphony a iPhone

Zachycení prostoru ulic velkoměst a jeho převedení do 3D modelu již není pouze výsadou Google, specializuje se na něj i firma Earthmine. Ta navíc přichází s platformou pro jejich široké využití.

 

Tato společnost z Kalifornského Berkeley představila již v květnu letošního roku svojí originální aplikaci Wild Style City, jež využívá technologie k zachycování prostoru pomocí sestavy speciálních kamer. Ta vychází z technologie použité pro snímání povrchu Marsu a jako první ji začal využívat již dříve Google. Earthmine se však nesmířil s obyčejným zachycením okolního světa takového, jaký doopravdy je, ale šel dále. Uživatelé této aplikace mohou přidávat do snímků reálného světa další, virtuální vrstvu se svými vlastními grafickými kreacemi a „vyzdobit“ tak město svými graffiti, zprávami a jinými kreacemi. Ovšem bez obav z postihu za ničení cizího majetku.
Po této inovativní novince, která má ale více propagačního než praktického využítí pro firmu samotnou, přichází s přínosnějším projektem. Uvádí totiž na trh sadu programů, která vymoženosti výše jmenované aplikace dovolí využívat i širšímu počtu uživatelů, a to prostřednictvím smartphonů, včetně iPhone. Jejich technologie je velice přesná a dokonce dokáže měřit všemožné vzdálenosti mezi nasnímanými objekty. Nasnadě je tak využití zejména pro stavbaře, architekty apod., ale i pro koncové uživatele, kteří si jen chtějí změřit trasu své cesty z výchozího bodu do cílového.
Nejen uživatelské, ale i široké komerční uplatnění
Tato platforma využívá k zobrazování svých 3D map Flash software od společnosti Adobe pro co nejširší kompatibilitu a dle vyjádření Earthmine je komplexním řešením pro hosting, zpracování a zprostředkování těchto map. Cílem společnosti je být ideálním prostředkem pro developery aplikací k vytváření produktů pro své zákazníky, které jim dovolí využívat jakousi rozšířenou, či jinými slovy hybridní realitu. Jejich představou je, že konečný uživatel si v takovýchto mapách může snadněji nalézt hledaný či již oblíbený obchod, služby poskytující firmu apod. díky lepší navigaci obsahující kompletní vizuální, ale i textové informace o cestě k cílovému bodu, možnostech zaparkování v přilehlé oblasti apod.
Vizionáři Earthmine jdou ale dále a vidí potenciál své platformy i v možnosti zobrazování 3D billboardů a jiných objektů, které ve skutečnosti neexistují, ale v hybridním světě se mohou umístit na místa, kde by to fyzické či jiné podmínky neumožňovaly. A velké využití je zde např. i pro realitní makléře, kteří mohou ušetřit čas svůj i svých klientů ve formě ucelených virtuálních prezentací, kde mohou zprostředkovat prohlídku okolí nemovitosti a pomocí vložených obrázků i jejího interiéru apod.

 

 

Total
0
Shares
Další články