Zynga vzdělává své uživatele s aplikací PrivacyVille

PrivacyVille se podle jména i provedení tváří jako jedna z her Zyngy, moc si tu ale nezahrajete. Místo toho je aplikace určená k osvětě hráčů v nakládání s údaji o jejich osobě. Uživatel bude postupně seznámen s tím, jaké údaje o něm společnost získává a jakým způsobem, jak nakládá s e-maily, specifika mobilních her, průběhu plateb, cílení reklam či správy účtu.

Pokud se tímto vším probojujete až do konce tak, aby vám nad všemi domečky svítil veselý nápis, budete ještě vyzváni k vyplnění krátkého testíku. Nejde ale o nic těžkého, test obsahuje vždy jednu správnou odpověď a tři narážky na hry společnosti.

PrivacyVille

Po vyplnění testu si hráč připojením do odměnového programu RewardVille může za odměnu přijít na 200 zPoints. Ačkoliv nejde o žádnou velkou zábavu a zasmějete se jedině u zmíněného testu na konci, a to ještě jen možná, je to rozhodně stravitelněší způsob jak informovat uživatele než strohé a obvykle právnicky strukturované podmínky užívání. Vše probíhá v uživatelském rozhraní velmi podobném hrám Zyngy a informace jsou rozkouskované po menších dávkách. Zynga si rozhodně zalouží pár plusových bodů.

Via RWW