Zynga spouští vlastní herní platformu mimo Facebook

Závislost Zyngy na Facebooku je natolik velká, že odtud v současnosti pochází 93 procent jejích příjmů. Před měsícem se pak potvrdilo, že případný rozchod by bolel i samotný Facebook, jemuž hry od této jediné vývojářské společnosti generují neuvěřitelných 12 procent všech příjmů.

Včera ovšem vydali zástupci Zyngy oficiální tiskové prohlášení, podle kterého už Zynga.com nebude jen oficiální stránkou společnosti. Stane se nově platformou, která nabídne nejpopulárnější hry z vlastní produkce stejně jako tituly jiných vydavatelů.

Stránka, která by měla být zpřístupněna v betě během několika dní, bude obsahovat hry jako Words with Friends, CastleVille, Zynga Poker, Hidden Chronicles a CityVille. Součástí platformy bude i funkcionalita Social Stream, která umožní hraní v reálném čase s přáteli. Zynga také navázala spolupráci s vývojářskými společnostmi MobScience, Row Sham Bow a Sava, které budou vyvíjet další hry pro tuto platformu.

Co tímto krokem Zynga sleduje? Jak uvedl generální ředitel společnosti Mark Pincus: „Postavili jsme Zynga.com, abychom doplnili všudypřítomný (facebookový) social graph.“ Díky spolupráci s dalšími vývojáři chce zasáhnout co nejširší pole hráčů sociálních her, proto plánuje dát do konce roku všem vývojářům k dispozici Zynga API.

Investoři na oznámení o prvním větším kroku osamostatnění Zyngy reagovali velmi pozitivně, akcie společnosti vzrostly během včerejšího obchodovacího dne o téměř 10 procent.

Via Mashable, AF