Zynga představuje deset nových her a sociální síť

Nové hry jsou určeny pro Facebook, mobilní platformy, čínský webový portál Tencent, HTML5 i Google+. Asi nejzajímavějšími novinkami je Mafia Wars 2, o níž jsme již psali včera, a která se mezitím objevila i na Google+, a nová hra CastleVille, MMORPG v tradičním komixovém stylu Zyngy, které má za cíl, slovy Marka Pincuse, „umožnit vám cítit se jako při hraní World of Warcraft, ale ve hře, kterou pochopíte po třech kliknutích a pěti až patnácti minutách“.

Dalšími oznámenými hrami jsou zynga Bingo, spadající do Zynga Casina, a Hidden Chronicles. Mezi pěticí mobilních her je DreamZoo, virtuální zoo, Mafia Shakedown, první pokus převést Mafia Wars na mobilní platformu, a FarmVille Express, stejný krok pro úspěšný zemědělský titul.

Ještě mnohem zajímavější ale je nový Projekt Z a navazující plány na Zynga Direct. V případě Projektu Z, který by se měl objevit nejpozději do konce roku, jde o způsob, jak hrát hry Zyngy se svými přáteli z Facebooku, aniž byste na Facebook museli. Bude fungovat na bázi služby Facebook Connect, přes níž si Projekt Z na začátku zkontroluje, kdo z vašich přátel je také jeho členem. Příště, až budete chtít některou hru hrát, nemusíte již na Facebook, ale bude stačit navštívit Projekt Z. Zynga Direct je potom název pro širší záběr navzájem souvisejících projektů, které mají Zyngu zbavit závislosti na sociálních sítích a umožnit jí nabízet hry uživatelům přímo. Na Directu se již prý pracuje kolem dvou let a kromě Projektu Z by měl spatřit světlo světa postupně v příštím roce.

Via BI, VB