Zynga odhalila ohromnou míru závislosti na Facebooku

Hodně se poslední roky mluvilo o tom, že Zynga i přes svůj neskutečný úspěch na Facebooku musí myslet i na zadní vrátka a přejít na další platformy. Zároveň je to jeden z faktorů, které jsou pro úspěšnost jejího veřejného obchodování rozhodující. Je-li Zynga závislá na Facebooku natolik, že s jeho úspěchem stojí či padá, ztratí tím pravděpodobně pro investory velkou část svojí atraktivity. A natolik závislá, zdá se, doopravdy je.

Podle vzájemné dohody všechny hry integrované s Facebookem jsou pro největší sociální síť exkluzivní. Mezi tyto exkluzivní tituly patří kromě jiných FarmVille, Live Poker, Treasure Isle, Café World či Mafia Wars, tedy ty vůbec nejúspěšnější hry Zyngy. O každé nové hře musí Zynga Facebook informovat nejméně týden před jejím spuštěním, pravidla exkluzivity platí od spuštění.

Všechny exkluzivní hry mohou uživatelé hrát pouze tehdy, jsou-li zároveň zalogováni do svého účtu na Facebooku. A jako třešnička na dortu, Zynga nesmí bez povolení Facebooku žádné své hry publikovat na některé z konkurenčních sociálních platforem ze seznamu, který byl bohužel cenzurován, takže jména těchto rivalů si lze pouze domýšlet.

Zdá se tak, že ani investice Googlu do Zyngy, která byla se zveřejněním seznamu investorů konečně potvrzena, možná nebude dost na zajištění přítomnosti jejích her na Google+.

Via BI