Zjistěte, koho podle Facebooku nejvíc sledujete

Když Jeremy Keeshin zkoumal, jak vytvořit automatické dokončování pro vyhledávání na své stránce tak, aby bylo co nejrychlejší, našel čirou náhodou soubor od Facebooku, který obsahuje data pro vyhledávání přátel. Soubor se jmenuje first_degree.php a do toho, co zjistil, se Jeremy hlouběji ponořil zde. Pro naše účely postačí, že díky tomuto souboru a jednoduchému fíglu s JavaScriptem můžete zjistit, jací uživatelé vás podle Facebooku nejvíce zajímají. Ano, není to scammery tak dlouho a urputně slibovaný nástroj na zjištění, kdo sleduje váš profil, nicméně jde o druhou nejlepší možnost. Zjistíte, čí profil pravidelně sledujete vy.

Jak na to? Nejprve přetáhněte tento odkaz do svých záložek:

Facebook Friends

Pak si v novém panelu či okně otevřete Facebook. Pokud používáte zabezpečené připojení (https), musíte zabezpečení nejprve vypnout. Pokud máte vše připravené, klikněte v záložkách na odkaz. Pomocí javascriptového příkazu by se vám mělo otevřít okno, v němž budou jména lidí s číselnou hodnotou.

Všeobecně platí, že čím nižší číslo daný kontakt má, tím výše vám jej Facebook nabídne v automatické nabídce při vyhledávání. Seznam obsahuje i uživatele, které nemáte v přátelích. Jak přesně Facebook seznam vytváří se samozřejmě přesně neví, pravděpodobně ale do rovnice započítává interakce s daným člověkem a jeho profilem, typ chatování, návštěvu profilu, vložení odkazu, dřívější vyhledávání dané osoby a podobně.

Via TK, IF